Aliexpress’te Paketi Teslim Almayarak Ücret İadesi Almak

Grupanda’dan herkese selamlar. Yurt dışı alışverişlerde son gelen vergi kanunu ile birlikte yüksek gümrük vergileri yansıtılmaktadır. Örneğin 1 USD ye aldığınız bir ürüne 15 TL gibi bir gümrük vergisi çıkmaktadır. Bazı durumlarda ise sahibine ulaşmayan ürün kargo şirketi tarafından iade edilmektedir. Veya farkında olmadan gümrük yasaklı ürünler satın almaktadır.

Gümrük yasaklı olduğunun farkına ancak “gümrükçe ithaline izin verilmedi” ibaresini kargo takip ekranlarında fark etmektedir. Gümrük yasaklı ürünler için tıklayınız.

Bu sebeple tüketiciler ürünleri iade etmek , ücretleri iade almak istemektedir. Bugün sizlere aliexpress teslim alınmayan ürünler ve gümrükte kalan ürünlerin ücret iadesi nasıl alınır anlatacağız.

Öncelikle yüksek vergi gelen ürünlerinizi kargodan teslim almayarak ürünü iade edebilirsiniz. Bu şekilde teslim almadığınızda postanın takipli veya takipsiz olması arasında farklılıklar vardır.

Paketinizin takipli olup olmadığını Öğrenmek için tıklayın.

Eğer ürününüz takipli kargo ise yapmanız gerekenler şu şekilde olacaktır:

1.Postacıdan veya kargocudan ürünü teslim almayın.
2.Ürünün takip ekranlarındaki hareketlerinden –İADE-– VE –ÜRÜN YURT DIŞINA SEVK EDİLDİ— hareketlerini bekleyin. (ürün dağıtımdan döndükten sonra tekrar yurt dışına sevk edilecektir.)Bu hareketlerin ekran resmini alın ve hareketleri işaretleyin)
Aliexpress'te Paketi Teslim Almayarak Ücret İadesi AlmakPin
3.Bu hareketleri beklerken eğer koruma süreniz doluyor ise satıcıyla iletişime geçerek koruma süresini uzatmasını isteyin.(koruma süreniz kendi kendine dolsa dahi 15 gün daha anlaşmazlık açma süreniz bulunmaktadır. Eğer kendiniz onaylar iseniz bu süre sadece satıcının belirlediği koruma süresi kadar olacaktır.)
Aliexpress'te Paketi Teslim Almayarak Ücret İadesi AlmakPin
4. Artık anlaşmazlık açabilirsiniz. Anlaşmazlık ekranlarında :

“Yalnızca Para İade” Seçeneğini seçin.

“Siparişinizi Aldınızmı?” Sorusuna “HAYIR” cevabını verin.

“Tartışma Nedeni” kısmında “Lojistik Takip Problemi” Seçeneğini seçtikten sonra

Paket Sevkiyat Şirketi Tarafından Satıcıya İade Edildi” Seçeneğini seçin.
Para İade Miktarını girin.(ücretin tamamını girin.)

Ürün Gümrük Yasaklı Olduğunda Ücret iadesi Almak:

Ürün gümrükte kalsa dahi bu seçenekler ile anlaşmazlık açmalısınız. Satın aldığınız ürün gümrük yasaklı olması sebebiyle gümrükte kalsa dahi mülkiyeti göndericide olduğundan geri satıcıya iade edilecektir. Gümrük problemleri sizin sorumluluğunuzdadır. Aliexpress gümrük işlemlerine garanti vermez. Bunun için Gümrük problemleri seçeneği ile anlaşmazlık açmanız size bir şey kazandırmayacaktır. yukarıdaki işlemleri birebir uygulamalısınız.

Açıklama kısmına paketin geri satıcıya iade edildiğini ve takip ekranlarından bunun görüldüğü ve eklemek istediklerinizi yazabilirsiniz.

Aldığınız ekran resimlerini kanıt olarak yükleyin.

Hepsi bu kadar! Bundan sonra yapmanız gereken beklemek. Genellikle ücret iadesi Kargo ücreti hariç olarak yapılmaktadır.

Eğer Kargonuz Takipsiz Kargo İse Yapmanız Gerekler :

Öncelikle ürünüz takipsiz kargo ise iade edilip edilmeyeceği muallak bir durumdur. Yurt içine geldiğinde hareketlerini görseniz dahi ürün geri gitmeme ihtimalini göz önünde bulundurarak, ürünü vergisini ödeyerek teslim almanız etik olacaktır.

Yinede ücret iadesi yapmak istiyorsanız Koruma süresi bittikten sonra takipli kargo için yaptığımız işlemleri tekrarlayın. Yalnızca burada kargo takip ekranlarında hareket görünmeyeceğinden kanıt yüklemeyeceksiniz. Ücret iadeniz yapılacaktır.

Eğer ürünü teslim aldıysanız ve iade yapmak istiyorsanız “Aliexpress Ücret İadesi Nasıl Yapılır?” konusunu ziyaret edebilirisiniz.

Bugünlük bu kadar. Aklınıza takılanları konu altından sorabilirsiniz. Şimdilik hoşçakalın.

İlginizi Çekebilir

“Aliexpress’te Paketi Teslim Almayarak Ücret İadesi Almak” üzerine 56 yorum

 1. CC095654527NL

  Selam Kardeşim bu ürünümün para iadesi ne zaman yapılır 1 ay oldu. Param yatmadı 🙁

  Cevapla
  • Merhaba,

   Anlaşmazlık devam ediyor mu ? Ürün geri gönderilmiş fakat satıcıya ulaşmadan onaylamayabilir.

   Syg

   Cevapla
 2. Selam
  LP00512376882578 siparişim 2 hazirandan beri gümrüğe takıldı.Aliexpress gümrüğe takıldığına dair belge istiyor. (LP ile başlayanlar Aras kargo denildi) Aras kargo ve ukimi aradım cevap alamadım. Nereyle iletişim kurup belge alabilirim.Teşekkür ederim.

  Cevapla
 3. Aliexp ürün satın aldım. Lp takip notu gönderi gümrükte tutuluyor. 1 ay oldu ithalat izni hatası. Ürün için kargo ve gümrük ödedim . anlaşmazlık açtım satıcı kargo ve gümrük harici iade kabul etti . Ödediğim gümrük vergisi iade olmuyormu

  Cevapla
  • Merhaba,

   Gümrük vergisini ürün iade olduktan sonra belki alabilirsiniz. Bu vergili sistem yeni olduğu için bir demek mümkün değil. Aliexpress ile iletişime geçmeyi deneyin. Aslında gümrükten geçmeyecek ürünlerin vergisi ödenmemesi ve gönderilmemesi gerekir. Gümrükleme işini yapan firma izin vermemesi gerekirdi.

   Syg

   Cevapla
 4. Merhaba aliexpress den ürün sıpariş verdim. Ücretsiz kargo olarak geldi ben ürünlere 700tl ödedim ptt geldi ürün gümrük adı altında 650tl aldılar şok oldum ürünü almasaydım anlaşmazlık açsaydım iade ala bilirmiyim çünkü gelecek sıparişlerim var gümrük yine fazla çıkarırsa ne yapa bilirim almasam iade istesem paramı ala bilirmiyim gelecek ürünlerde şimdiden teşekkür ederim

  Cevapla
 5. Merhaba,
  Aliexpressten bir ürün sipariş ettim. Satıcı ürünün stoklarda olmadıgını, bu yüzden satışı iptal etmem gerektiğini söyledi. Bende satıcıyı dinlemedim, ürün ellerinde olmadıgını söyledikleri icin otomatik kargolama süresinin bitmesini bekledim. Satıcı 1 haftalık bekleme süresinin bitimine 1-2 saat kala ürünü kargoladı ve şok geçirdim. Satıcıya neden bunu yaptıgını sorduğumdumda ürünü geri iade etme tusuna basmam gerektiğini söyledi. Büyük ihtimalle ceza yemek istemiyor satıcı. Şimdi ben dispute açabilmem için 10 gün bekleme sürem var. Ne yapmam lazım, satıcıyı dinleyip ürünü geri iade et tusuna mı basmam lazım ki ürün elimde değil yoksa başka bir yol mu izlemem gerekiyor

  Cevapla
  • Merhaba,

   Kargo takip numarası gerçekse bekleyin. Eğer sahte takip numarası girdiyse 10 gün bekledikten sonra anlaşmazlık açarak para iadesi alabilirsiniz. Satıcılar bazen böyle davranabiliyor. Bu şekilde davranmanız size yorum hakkı tanır. Diğer türlü satıcının dediği gibi davranmış olsaydınız satıcıya yorum ve puan veremezdiniz.
   syg

   Cevapla
 6. Merhaba Ali ekspresten iki tane telefon sipariş verdim gümrüğe takıldı elime ulaşmadı. Para iadesi alabilir miyim yardımcı olabilir misiniz teşekkür ederim

  Cevapla
  • Merhaba,

   Cep telefonları gümrük yasaklı olduğu için takılması normal bir durum. Yazımızda belirttiğimiz gibi işlemleri takip ederek anlaşmazlık açarsanız iade alabilirsiniz.Takıldığınız yerde tekrar yazın.

   Syg

   Cevapla
  • Merhaba,

   İade edilen birime şahsen başvurup alabilirsiniz. Fakat bunu alabilmeniz için iade yazısından hemen sonra başvurmanız gerekir.

   Syg

   Cevapla
 7. Merhaba.
  ” RB063342253SG ” yurtdışı kargom gümrükte kaldı ve beni istanbula çağırdılar gitme durumum olmadığı için iade edilmesini istedim. Şuan kontrol ettiğimde ” İADE-Kabul Edilmedi ” ” Zimmet Alındı ” yazmakta. Çin’e iade ediliyor mu? nereden takip sağlayacağım. Şuan paramı iade almak için anlaşmazlık açsam alabilir miyim? yardımcı olur musunuz

  Cevapla
  • Merhaba,

   Yazımızda belirttiğimiz aşamaları takip ederek anlaşmazlık açın. Gereken şartlarınız sağlanmış.

   Syg

   Cevapla
 8. Hocam merhaba ben 80 tllik bluetooth kulaklık almıştım telefon için ama ptt kargoyu eve getirdiğinde 150 tl vergi ücreti çıktı bende duyunca şok oldum ve kabul etmedim kargoyu. Şuan tam 3 gün geçti ancak takip kısmında sadece teslim edilmedi yazıyor. Sizin dediğiniz gibi İADE-– VE –ÜRÜN YURT DIŞINA SEVK EDİLDİ yazısı çıkmadı henüz bu normal mi ve anlaşmazlık açmak için teslim edilmedi yazan kısımın ekran görüntüsünü atsam yeterli mi yoksa ürün yurtdışına sevk edildi yazmasını mı beklemeliyim ve anlaşmazlık için ayrıntılar kısmına sadece burada yazdıklarınızı yazmam yeterli mi geri ödeme alabilmem için ikna olurlar mı? Cevaplarsanız çok sevinirim bu arada çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Bu yazıların çıkması önemli. Eğer süre sıkınınız varsa satıcıdan ek süre talep edin. Çünkü başka türlü bir kanıt sunmanız imkansız. Kanıtsız iade işlemi olmaz .

   Syg

   Cevapla
 9. Merhaba bir konuda yardım istiyorum. Bugün bir ekran kartı siparişi verdim. 7 bin tl değerinde satıcı arkadaş fransa’da la poste yoluyla gönderim yapacak ama önce siparişi onaylamamı çünkü malın değerli olduğunu ve riske girmek istemediğini söylüyor. Bir yorumu var 5 yıldız verilmiş ve fas’tan birisi onayladım ama güvenilir satıcı ekran kartım geldi demiş. Sizce ne yapmalıyım. Baya uyguna aldım iptal edilmesini de istemiyorum. Onaylarsam sıkıntı çıkarsa yine anlaşmazlık açabiliyorum ama kararsız kaldım.

  Cevapla
  • Merhaba,

   La ppstr yolu ile gönderenlerin çoğu sıkıntılı oluyor . İptal olması daha mantıklı duruyor

   Syg

   Cevapla
 10. Selamlar, ürünlerden şüphelenip ticari damgayı vuran memur aynı zamanda dağıtım merkezi iletişiminden sorumlu kişi mi? Ürünlerim gelmedi diye aradığım dağıtım merkezindeki kişi aynı zamanda ticari olduğundan şüphelenen kişi mi yoksa hepsi ayrı ayrı kişiler mi ?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Bu konuyu bizim bilmemiz mümkün değil. Sonuç olarak bir merkezde birden fazla kişi çalışıyor. Telefonla görüştüğünüz kişi büyük ihtimalle operatördür.

   Syg

   Cevapla
 11. Merhaba, benim kardeşim yıl olarak 18 oldu ama ay olarak olmadı az veya çok ürün getirirse sorun olur mu? Bir de kendi afina sipariş verip, başkasının kartıyla ödeme yaptığında yine sıkıntı olur mu gümrüğe takilma durumlarında?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Ürün gümrüğe takılırsa şahsen başvuru yapması gerekir. Çoklu ürün derken tam olarak kastınız nedir? Ödemede sıkıntı olmaz.

   Syg

   Cevapla
 12. Merhaba, ben birkaç ürün almistim gümrüğe takıldı ticari diye, gidip müşavirle uğraşmak istemedim ve iade aranilmadi botu dustu sisteme galiba çıkışı yapıldı. fakat iade aranilmadi yazısından önce ben tartışma açmıştım tartışma olumsuz sonuçlandı. Şimdi iade aranilmadi yazısıni kanıt olarak göstererek açmaya çalışıyorum açamıyorum tastisma, daha önce açtığım sona erdi. ne yapmam gerekiyor?

  Cevapla
   • Merhaba, şu an da iki paketim iade aranilmadi olarak PTT sistemine düştü fakat aliekspress sisteminde teslimat başarılı. ve onay süresi bitti. ben satıcıya onay süresini uzatmasini söylemiştim üç gün uzatmıştı neden bu kadar az olduğunu bilmiyorum tekrar uzatmasini söyledim daha yapılamadığını söyledi. şu an ne yapmam gerekiyor, teslimat başarısız yazısı ne zaman düşer, anlaşmazlık acabilmem için onu beklemem mi gerekiyor.

    Cevapla
 13. LZ598602902CN
  Aliexpress uzerinden bir ürün siparis verdim. İptal etmeme ragmen satici gormezden gelerek urunu kargoladı. Urun Türkiye’ye girdiginde ikinci şoku yaşadım. Adres ve isim bilgileri olduğu gibi yanlış. Ben keçiörendeyim ve ürün kahraman kazandan dağıtıma çıktı. Bununla ilgili ne yapabilirim. Kargom başkasının eline geçerse diye endişeleniyorum. 1500 lira gibi bir ödeme gerçekleşti.

  Cevapla
  • Sanırım sahte takip numarası vermiş herkes sikayetci satıcıdan dispute açtım cevap bekliyorum.

   Cevapla
  • Merhaba,

   Anlaşmazlık açın.

   ürünü teslim aldınız mı sorusuna hayır cevabını verin. Daha sonra wrong adress seçeneği ile anlaşmazlık açın. Eğer sistem bu şekilde anlaşmazlık açmanıza izin vermiyorsa evet deyip devam edin. Evet seçeneklerinden size uygun bir seçenek çıkmaz. Burada siz birini seçin ve açıklama kısmına durumu anlatın. Ürünün başka ilçeye teslim edildiğini sizin adresiniz olmadığını başkasına ait takip numarası girdiğini yazın. sipariş ekranından adresinizin ekran resmini alın ve Keçiöreni işaretleyin. sonra bir maps programından bulunduğunuz adresten diğer adrese yol tarifi alın ve bu şekilde de bir kanıt yükleyin. Her şeyi çok güzel anlatmalısınız. ingilizce olarak anlatın durumu. Eğer anlatmanız için karakter sayısı yermez ise başka bir yere yazın ve kanıt olarak onunda ekran resmini yükleyin. Takıldığınız yer olursa tekrar yazın. Başkasına teslim edilmiş olamaz . Başkasına ait takip numarasını sisteme girmiş.
   (fake track number)

   Syg

   Cevapla
   • En basta bu urunu istemedigim icin iade etmek uzere anlasmazlik acmistim. Daha sonrasinda dolandirildigimi anlatmak ve zaman kaybetmemek icin anlasmazligi sahte takip numarasi ile verdigini anlatmaya calistim. Ancak aliexpress bunu kabul etmedi. Urunu satin aldigim firma 18 gun icinde ulasacagini taahhut ediyordu. Sure doldugu anda sanki ben kabul etmisim gibi buyer accepted yazisiyla karsilastim. Ancak ben hicbirsey kabul etmedim. Durumu izah etmis olmama ragmen aliexpress urunun halen transit halinde oldugunu savundu. Cunku ptt kargonun sitesine degil kendi verdikleri siteye gore hareket ediyorlar malesef. Kendi sitelerinde halen teslim edilmis gorulmuyor. Ve suan en kotu taraf tekrar dispute acamiyorum. Musteri hizmetlerine yazdim 2 gün icinde donus yapacaklarini yaziyorlar lakin donus yapan eden yok. Tekrar tekrar yazdim.en son yazdigim uzerinden 1 hafta gecti yine donus olmadi. Dispute finish kisminda ise itiraz icin basvuru yaptim. Ortalama 2 haftadir sözde talebim degerlendiriliyor. Herkes satıcıdan sikayetci olmasına ragmen nasıl oluyorda dolandırılmamıza izin veriliyor anlamiyorum.

    Cevapla
    • Merhaba

     Yaşanan durum için üzüldüm. Umarım olumlu bir dönüş alırsınız. Her zaman olduğu gibi dolandırıcılar her yerde olabilibiliyor.Onun için dikkatli olmamız gerekiyor. İyi haberlerinizi bekliyoruz.

     Syg

     Cevapla
 14. Mrb AliExpress’te bir kaç tane kol saati sipariş verdim ve ertesi günü siparişleri iptal ettim sadece iki ürün hariç onlarında elime ulaşıp ulaşmaya ağını öğrenmek için iptal etmedim yanlız hesabımdan çok çok fazla ücretler kesilmiş 520tl 350 TL 180tl 145tl ve bir iki tane daha var satıcılar biz iptal edilince ücret almadık diyorlar hesabımdan kesilmiş zaten dekont da var elimde nolacak bilmiyorum

  Cevapla
  • Merhaba,

   Aldığınız ürünlerin ücreti Türk lirasımıydı ? Yoksa dolardı da sizin hesabınızdan TL’ye çevirip mi kesti? İkincisi de ödemeleri yapıp iptal ettiniz ve 20 iş gününe kadar ücret iadeleri gerçekleşebilir. Eğer işlemler hakkında şüpheleniyorsanız, bankanızla iletişime geçin işlemlerin şüpheli ve kendi rızanız dışında yapıldığını belirtin.

   Syg

   Cevapla
 15. Mereba ūrün postane geldi ūrūn bana ulaşamadan geri dõnmüş ūrūnü geri almak istiyorum ne yapmam lazım yardïmcï olurmūsunuz

  Cevapla
 16. Adresimi bulamadıkları için PTT kargo hiçbir arama yapmadan ürünü geri gönderdi.
  Yeni verilen takip numarasında geri gönderildiği gözüküyor.
  Tartışma açtım.
  Yanlış adres gönderimini seçtim bana gönderdikleri e postada geçersiz yazıyordu ve korgonun başarıyla teslim olduğu takipte görülmektedir yazıyordu ne yapmam gerikiyor.
  Gönderdiğim kanıtta “teslim edilemedi, iade-aranılmadı VE PTT işyerine geldi diyor.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Yalnızca para iadesi
   ürünü teslim aldınız mı? sorusuna hayır,
   Lojistik takip problemleri altından
   Paket kargo firması tarafından satıcıya iade edildi.
   seçeneği ile anlaşmazlık açın.
   syg

   Cevapla
 17. Teslim alamadığım paket iki aydır İstanbulAYPIM de zimmet alındı takibiyle görünuyor.
  Geri aide olup olmadığını nasıl öğrenebilirim.
  RH1214**812TR
  takip no

  Cevapla
  • Merhaba,

   Siz bu ürünü gidip postaneden teslim almamışsınız. Ürünün vergisi bile hesaplanmış. Şuan ürün iade oluyor. Yazımızdaki talimatlara uyarak anlaşmazlık açın ücret iadesi olacaktır.
   07/04/2020 – 12:38:48 İADE-Aranılmadı GEBZE POSTA DAĞITIM/GEBZE POSTA DAĞITIM GEBZE KOCAELİ

   Syg

   Cevapla
   • Ürünü postaneden almaya gittigimde İstanbul’a gönderdik dediler.virüs sebebiyle dağıtıma çıkarmadan geri göndermişler.geç farkettim.paketin geri iadesini nasıl takip edebilirim.ilginize teşekkür ederim.

    Cevapla
    • Merhaba,

     Takip ekranlarında İADE yazısını gördüğünüzde anlaşmazlık açarak ücret iadesi sağlayabilirsiniz. İade yazısını beklerken koruma süresini satıcıdan uztmasını (kısa bir süre kaldıysa) talep etmelisiniz. Yazımızı detaylı inlerseniz tümm detayları belirrtik.

     Syg

     Cevapla
 18. Aliexpressten aldığın mal tnt tarafından ticari olarak gümrükte işlem yapılmıştır. Bu nedenden dolayı gümrük diğer başvuruları reddetti. Malların geri iadesi için dilekçe yazdım ve satıcı iadeyi kabul etmedi. Bundan dolayı mallar şuanda gümrükte olmasına rağmen mallar alıcının belirlediği acenteye teslim edildi olarak gözüküyor. Aliexpresse açmış olduğum anlaşmazlıkta kargo şirketinin bana yolladığı mailleri kanıt bölümüne ekledim.tnt kargonun gümrükte beklegini söylüyor ama sistemde alıcıya teslim edildi diyor..iadeyi nasıl alabilirim.cok zor durumdayım.13.000, 00 tl iadr almam gerekiyor ama tnt nin yapmış olduğu hatadan dolayı satıcı iadeyi sıfırladı..ne yapabilirim bu durumda.kargo no 545487839

  Cevapla
  • Merhaba,

   Aliexpresste Gümrük işlemleri alıcının sorumluluğundadır. Eğer ticari bir ürünse bunun için yapabileceğiniz bir şey yok. Geri gönderim ücretini karşılayın ve geri gönderilmesini sağlayın.(aldığınız takip numarası ile iade için anlaşmazlık açın). Daha farklı olarak ürünü gümrükten çekmek için bir gümrük müşaviri ile iletişime geçin vergilerini ödeyin ve malı gümrükten çekin(parayı kaybetmektense masraf yaparak ürünü gümrükten çekin.)

   Syg

   Cevapla
 19. Merhaba AliExpressten ürün aldım satıcı siparişi kargoya vermeden cancel order seçeneğine tıkladım satıcıya da mesaj attım fakat satıcı görmezlikten geldi şu an ürün yüklenmiş çinden geliyor satıcı geri dönüş olarak bekleyip ürünü almamı istiyor ben ptt kargoyu bana getirince almasam gümrük ücretini ve geri gönderince kargo ücretini ödeyecek miyim ?

  Cevapla
  • Merhaba Yasin,

   Ürünü teslim almadığınızda gümrük vergisini ödemeniz gerekmez. Ürün geri gönderim ücretlerini satıcı peşin olarak ödemiştir. Ürünü teslim almadığınız sürece ürün geri iade olacaktır. Fakat satıcı ücret iadesi yapılırken itiraz edebilir ve kargo ücretleri hariç ücret iadesi yapılmasını isteyebilir.

   Syg

   Cevapla
 20. Aliexpress ten ürün aldım fakat gelmedi satıcı anlaşmazlık açmam gerektiğini söyledi açtım para iadesi dendi daha sonra AliExpress hesabıma giriş yapamadım paramı iade ederlermi

  Cevapla
  • Merhaba Seda,

   Anlaşmazlık lehinize sonuçlandı ise ödeme yaptığınız kartınıza iade edilecektir.

   Syg

   Cevapla
 21. Merhaba bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim fakat tek anlamadığım konu bu şekilde iade yaparsak kargo ücreti de bize mi yansır? Yani kargo ücreti bize iade edilen tutardan mı kesilcek yoksa gönderici tarafından mı karşılanacak?

  Cevapla
  • Merhaba Kübra,

   Satıcı kargo için ücret ödüyor. Kargo tutarı hariç olarak ücret iadesi yapma ihtimali yüksek. (kendi ödediği kargo ücretini geri ödemeyebilir. Veya satın aldığınız ürün için ayrı bir kargo ücreti ödediyseniz bu ücreti geri ödemeyebilir.) sonuç olarak iade işlemini keyfi olarak yapmaktasınız.

   Syg.

   Cevapla
 22. aliexpresten urun aldim gumrukten mesaj geldi gumruge gittim urunun turkiyede yasak oldugunu soylediler ve bana vermediler tartisma actim para iadesi istedim satici ptt den urunumu almadigimi kanit olarak yazdi kargo takipte ptt isyerinde bekliyor gozukuyordu sonra tartisma bitti aliexpress urunumu almadigim icin para iadesi yapmadi ne yapmam gerekiyor simdi urun kargo takipte iade gozukuyor

  Cevapla
Yorum yapın

Grupanda