Sponsorlu
Ana Sayfa Global Aliexpress Aliexpress İade İşlemleri Nasıl Yapılır?

Aliexpress İade İşlemleri Nasıl Yapılır?

232
40400
Sponsorlu

Online alışverişin olmazsa olmazı , gelen ürünlerin uymaması , kusurlu ve hasarlı olması gibi durumları yaşamayanımız yoktur. Ürün gelir , eğer bu bir ayakkabıysa kalıbı dardır, veya elektronik bir malzeme alırsınız bozuk çıkar ve iade edersiniz. Peki bu iade işlemlerini Türkiye ‘de yapmak çok kolay iken aliexpress’te nasıldır? Aliexpress’te iade işlemi nasıl yapılır? Gelin hep birlikte bakalım.

Sponsorlu

Aliexpress online alışveriş sitesi yurt dışından gönderim yaptığından , genel olarak neredeyse tüm göndermelerini PTT kanalı ile göndermektedir. İade işlemi yaparken Ürünü PTT yolu ile göndereceğiz .Önce aliexpress üzerinden yapmamız gerekenleri sıralayalım.

1.Sorunu Tespit Edin:

a)hasarlı,

b) ürün isteğiniz veya anlatılan özellikleri taşımıyor,

c)yanlış hatalı ürün veya ürünler,

veya yukarıda saydığımız problemlere benzer bir sorun yaşıyorsanız. Tartışma/Anlaşmazlık açmalısınız.

2.Ürünle İlgili Anlaşmazlık/Tartışma Açmak

Eğer ürününüzle ilgili bir sorun varsa siparişlerin ekranından satın aldığımız ürünü seçeriz, ve içinde bulunan tartışma aç butonuna basarız. Bu ürünle ilgili bir sorun yaşadığınızda yapmanız gereken ilk işlemdir.

tartışma bölümünde iki seçeneğiniz bulunuyor.

1-Yalnızca para iadesi:

Ürünü iade etmeden Paranın tamamını veya Bir kısmını iade almak için kullanılır. Bu konu hakkında bilgi almak için, Aliexpress Ürünü Geri Göndermeden Ücret İadesi Nasıl Alınır? konusunu ziyaret edebilirsiniz.

2-Ücret ve Eşya iadesi: ürünü iade ederek ücret iadesi almak için kullanılır. Bizbu konumuzda bu işlemden bahsedeceğiz.

Tartışma alanında ücret ve ürün iadesi kısmına tıklıyoruz. Burada da size bir alt menü açıyor ve bir sebep seçmenizi istiyor.

1.Personel Reasons: Kişisel sebepler

Bu seçenek ürün iadesinin sizle ilgili olduğunu satıcının ürününde bir kusur olmadığı, fakat sizin iade etmek istemeniz halinde kullanılır .( Ürünü geri iade ediyoruz. )

2.Shipping Method: Nakliye yöntemi

Bu seçenek ise , sizin anlaştığınız kargo yöntemi yerine daha geç gelen bir kargo ile göndermesinden kaynaklı problemler olabilir.sizin ihtiyacınız dahilinde ürün ulaşmadığından , ürünü başka bir yerden ikame ettiyseniz fazladan olan ürünü iade etmek için kullanılır . (Ürünü iade ediyoruz.)

3.product not as described: Ürün açıklandığı gibi değil.

Eğer ürün elinize ulaştı ve ürün açıklamalarda anlatılan gibi değil ise bu seçeneği kullanıyoruz. (Ürünü iade ediyoruz.)

4.Quality Problems: Kalite Problemleri

Ürün beklediğiniz ve/veya anlatılan kalitede değil ise bu seçeneği kullanıyoruz.(Ürünü iade ediyoruz.)

5.Damaged Goods: Hasarlı ürünler

Ürün yolda hasar gördüyse,bu seçeneği kullanıyoruz. (Ürünü iade ediyoruz.)

6.Quantity Shortage:Miktar eksikliği

Aldığınız miktardan daha az , eksik ürün geldiyse bu seçeneği kullanıyoruz .

7.Received Counterfeit Goods: taklit ürün ulaştı

Eğer aldığınız ürün orijinal olmadığını ve taklit olduğunu düşünuyorsanız, bu seçeneği kullanıyoruz. (Ürünü iade ediyoruz.)

8.Problems With The Accessories: aksesuarlarla ilgili problemler

Gelen ürünün aksesuarlarında eksik veya hatalı olması durumunda bu seçeneği seçiyoruz. (Ürünü iade ediyoruz.)

Önemli Bilgi:

Tabi ki bunları yapabilmemiz için bir şart var. Kanıt yüklemek ve kanıtlar hakkında bilgi yazmak. Ürünün kalitesiz , hasarlı, olduğunu ıspatlamanız için resim yükleme yoluyla kanıtlarınızı yüklersiniz. Yada ürünle ilgili bir video çeker , Youtube sitesine yükleyerek anlaşmazlık içindeki açıklama bölümüne video linkini ekleyebirsiniz.

Bu aşamalardan sonra olaylar şöyle gelişir:

Ya Satıcı taraf kanıtınızı kabul eder , belirlediğiniz tutarı iade alırsınız.Yada satıcı tartışmanızı kabul etmez geri ücret ödemeyi reddeder. Yada kısmı ödeme önerir.

Eğer sizde kısmı iade tutarını redderseniz, yada reddine karşılık tekrar ısrar edersiniz, olay aliexpress ekibine intikal eder ve aliexress kimin haklı olduğunu 4 gün içerisinde tayin eder.

Tartışma sonucuna Göre iade işleminizi satıcı onayladı ise,

 • ilk yapmanız gereken satıcı ile iletişime geçerek , adres bilgilerini almaktır.
 • Daha sonra zarar görmeyecek ve ürün yolda açılmayacak şekilde paketlemeniz gerekir. Paket sıkıntısı çekiyorsanız kırtasiyelerden pat-patlı zarf alıp içine koyarak gönderebilirsiniz. Alıcı adresini paket üzerine silinmeyecek ve kaybolmayacak şekilde eklemiz gerekmektedir. Göndereceğiz paket çok uzun bir yolculuğa çıkacağıdan yolda herşey başına gelebilir.
 • PTT Yurt dışı gönderi bankosuna gidiyorsunuz. Burada size doldurmanız için bir kağıt verecekler öncelikle bu kağıdı doldurun.
 • Daha sonra bankoya paketinizi teslim edin. Bankodaki memur sizden bazı bilgiler isteyecektir.
 • Ürünü tartıp desisine bakarak bir ücret belirleyecektir.
 • Önemli not: Yurt dışı gönderilerin tamamında ödeme gönderici tarafından yapılır. Karşıdan ödemeli diye bir sistem bulunmaz. Bundan sebeple kargo ücretini siz ödeyeceksiniz.
 • Banko Memuru sizin doldurup verdiğiniz kağıdın üzerine bir takip numarası yapıştırıp size geri verecektir.
 • Bu kargo takip numarasını Aliexpress sistemine girmeniz gerekir.
 • Bundan sonra ürünün satıcıya geri döndüğünü takip etmeniz ve satıcının ürün teslim aldıktan sonra para iadeniz olacağını bilmelisiniz.

Bu günlük bu kadar.Sorularınızı konu altından sorabilirsiniz. Bilgeler bilgesi grupanda Sorunsuz iadesiz musmutlu alışverişler diler. Şimdilik hoşçakalın.

Sponsorlu

232 YORUMLAR

 1. Merhaba aliexpresden aldığım ürün hasarlı gönderildi tartışma açtım karşı tarafla anlaşamadık uygulama devreye girdi ve zararını karsilamayacak kadar az iade gönderdi nasıl itiraz edebilirim tartışma sona erdi yazıyor aldığım ürün 680 TL ve bana verilen 63 TL

  • Merhaba,

   Anlaşmazlık bittiyse yapabileceğiniz birşey yok. Tutarı Reddedebiliyorsanız yeni kanıtlar ve daha iyi açıklamalar yaparak tekrar anlaşmazlık deneyin.

   Syg

 2. Merhabalar, şubat ayının başlarında Aliexpress den 4 tane bilgisayar grafik kartı satın aldım. Toplam 381 $ değerinde. Satıcı sisteme kargo takip numarası giriyor ama ürün bir türlü yola çıkmıyor. Ücretin otomatik onaylanmasına 10 gün kadar kala tartışma açtım. satıcı bana beklememi ve 1 $ bana iade edeceğini söyledi. kabul etmedim. Anlaşamadık tartışmaya aliexpress dahil oldu. 7 martta otomatik sonuçlanacaktı. O tarihe kadar siparişin ücret onaylanma tarihi dolmuştu. tartışmanın sonuçlanma harihi olan 7 mart geçeli de 25 gün oldu hala tartışma sonuçlanmadı. Satıcı zaten artık aliexpress de yok ulaşılamıyor profile. PTT kargoyu aradığım zaman kargonuz iptal edilmiş çinden çıkmadan önce dedi.

  • Merhaba,

   Bazen böyle durumlar oluyor. iade olacaktır. Sitede yazdığı gibi açtıysanız bir problem olmaz. Müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeye çalışın.(aynı satıcıdan bir arkadaşımıza iade aldık.)

   Syg

 3. Merhaba, bende dün hediye almak için sipariş verdim ödemesini karttan çektirdim aliexpress bana mail attı siparişiniz onaylandı ödemeniz onaylandı diye sonra çekim bankada 1 gün boyunca provizyonda kaldı neyse ödeme oldu 1 gün sonra. Satıcı teslimat bilgilerini onaylamadı iletişim kurdum bahar şenliği varmış 23 gün sonra kargoya verecekmiş iptal edeceğimi söyledim tamam dedi sipariş iptal vardı direk iptal ettim.para iade si için ekstra iade talebi ve tartışma açmama gerek varmıydı.şimdiden teşekkürler

 4. merhaba,

  bir süre önce aliexpress’ten öğretmen yakınım istediği için 50 adet ürün sipariş ettim. aslında daha az sayıda istemişti ancak ürün çok ucuz (0,5-1 usd) kargosu ise pahalıydı (3-4 usd civarı). ilginç olan ise belirli bir tutarın üzerine bedava kargo bilgisi eklemeleriydi. yani kargo ödeyerek toplamda 10 adet alabileceğim fiyatla kargo bedava sınırını aşarsam 50 tane alabildiğim miktar neredeyse aynı ücret tutuyordu ben de aldım.

  kargo gelince gümrüke takıldığını gördüm. aliexpresste teslim almışım gibi görünüyor. anlaşılan ödediğim para da yanacak. ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. internette çoklu ürün alımının yasa dışı ticaret olarak görülüp ceza gelebileceği yazıyor. gitmeye de çekindim. gidersem beni nasıl bir durum bekliyor. ne yapmamı önerirsiniz. teşekkürler

 5. Merhaba ben Aliexpressden bir grafik tablet aldım. Benim parasını ödediğim modelin bir alt modelini göndermişler. Aradaki fark yaklaşık 90 dolar. Dispute açtım. Yanlışlık için özür dilediler. Ürünü gönderip, iademi aldıktan sonra yeniden satın alma işemi yapabileceğimi, iade ederken ödediğim kargo ücretini, kuponla düşeceklerini söylediler. yalnız ben ürünü alırken 655 TL vergi ödedim, vergiyi geri alabilir miyim?

 6. 2 aydır almış olduğum 6 tane telsizin parasını iade almak ya da ürünlerimin tekrar bana gönderilmesini sağlamak ile uğraşıyorum. dava açtım aliexpress beni haksız buldu ve satıcıya parayı aktardı. ancak ilerleyen zamanda kargo takibi yaptım ve satıcılar ile irtibata geçtim. satıcılar da bana paranın hesaplarına geçtiğini ve aliexpress müşteri hizmetleri ile görüşerek iade butonu açtırmamı söyledi ancak çağrı merkezi ile bir türlü irtibata geçemedim. ürünlerin hepsi satıcılara tekrar ulaştı ve satıcılar para iade etmek istiyor ancak aliexpress müşteri hizmetleri bana hiç yardımcı olmuyor. toplamda 4500tl boşa giden param var.lütfennn yardımmmmmmmmm……

  • Merhaba Özgür,

   Müşteri hizmetleri ile görüştünüz ve yardımcı olmuyor anladığım kadarıyla. Bir kaç soru:
   1- Satıcıda başka ürünler yok mu?
   2- Ürünler gümrük yasaklı olduğu için mi yoksa adetten dolayımı geri döndü?
   3-Eğer başka ürünler varsa onlardan satın alacağınızı ve ön sipariş yöntemi ile ücretini en düşüğe çekmesini söyleyin. (satıcıya) Sizde cüzi miktarlar ödeyerek satın alın. Aliexpress’te Ön Sipariş Nasıl Verilir? Ön Sipariş Ne İşe Yarar?
   4- Bu güvendiğiniz yurt dışındaki bir kişinin paypal hesabına iade etmesini isteyin.(satıcıdan) Daha sonra siz ondan alırsınız. (ülkemizde paypal yasaklı)

   Satıcı iyi niyetli ise bu şartlarda çözebilirsiniz.

   Syg

 7. Merhabalar,
  Hocam şöyle bir durum var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Laptopum için dokunmatik ekran sipariş ettim ve ekran 20 günde geldi. Ekranda çeşitli sıkıntıların olduğunu firmaya söyledim, firma da ptt ile gönder bizde ürünün yenisini yollayalım dediler. Bende gidip ptt ile yolladım ve takip numarasını karşı tarafa gönderdim. Onlarda ürün henüz (benim geri gönderdiğim) ellerine ulaşmadan yenisini gönderebilmek için çok düşük ufak bir sipariş verin dediler 1.50 usd (kargo dahil) bende verdim.
  Ama herhangi bir tartışma vs. açmadım. Acaba bir yerlerde hata mı yapıyorum, dispute açmalı mıyım? Bir de değişimlerde tekrar gümrük vergisi öder miyim? Ne yapmalıyım. Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba,

   Aslında anlaşmazlık açıp geri göndermeniz daha doğru olurdu. Sisteme takip numarası girerdiniz ve ücretinizi sağlama alırdınız. Umarım sistemden ürüne onay vermemişsinizdir. Bu şekilde koruma süresi dahilinde kalın ve satıcıdan süreyi uzatmasını isteyin. ikinci seçenek ise anlaşmazlık açın. Evet ikinci gelişinde tekrar gümrük vergisi çıkacaktır.

   Syg

 8. Merhaba aliexpress ürün elektirikli ürün çalışıyor ama hiç bir işe yaramıyor bende saticiya dedim cihaz çalışmıyor anlasmazlik  actim aliexpires karari  geri  gönderim dedi ben cihazı  göndersem çalışyor ama hic işe yaramiyor parami geri alabilirmiyim sali günü son günüm cevap yazarsaniz sevinirm 

 9. Abi ben ayri ayri saticilardan 3 tane ürün sipariş verdim.Ama ürünlerin siparişini iptal etmek istiyorum.Çünkü ürünlerden alinan vergi çok pahali.Bu vergi olayindanda sonradan haberim oldu ve iptal etmek istedim.Ama şu an iptal etmek istediğimde saticilar bana ürünün yolda oldugunu ve iptal edemeyecegini söylüyor.Eger kargo gelirde almazsam yine de vergi ödemek zorunda kalirmiyim.Ya da kabul etmedigim ürün saticiya geri yollanir mi.Ya da ürünü teslim almama yetkim var mi.Ürün geri saticiya giderse de para iadesi alir miyim.Kafam cok karisik abi.Lütfen yardimci olurmusun bu konuda.çoook ihtiyacim var abi.

 10. Merhaba ben yaklaşık 2 ay önce telefon kılıfı sipariş verdim en geç 31 ağustos da gelmesi gerekiyor yazıyordu. Bugün iki ürün geldi ve her ürün için 15 lira gümrük parası aldı kargocu benim bilgim yoktu. Kalan 4 kılıfı iptal ettim belirlenen sürede gelmedi diye 2 tanesi menşei ülkesinden çıktı gözüküyor. 2 tanesi ülke postahanesinde gözüküyor ama teslim tarihini geçti tüm siparişler. Param geri iade ederler mi, iptal ettiğim halde bana kargo gelir mi ?

 11. Merhaba, 1 ay once Aliexpress’den aldigim bir urunu begenmedim. Urunu 15 gun icinde iade etme hakkim vardi ve bu hakkimi kullanip tartisma acip urunu geri gonderdim. Saticiya da kargo takip Numarasi verdim. Daha sonra satici 1 ay boyunca kargonun gelmedigini durup soylendi. Ben site uzerinden gonderdigimi soyleyip ulastigini belirten resim gonderdim. O da ayni sekilde bana resim atip ulasmadigini iddaa etti. Daha sonra olay aliexpressin kararina kaldi. Bu surede aliexpress olayi ucret odenmeyeceginu belirtip beni haksiz olarak gosterdi. Benim 7 gun icinde itiraz etme hakkim tekrar var. kargo sirketinin gonderdigine dair resim attim ve elimde dekont var onuda gonderdim. Hatta gidip kargo sirketine sordum onlar ulastigini belirtti. Benim bu durumda ne yapmam gerekiyor. Ya kargo yanlis adrese gitti bu cok zor ihtimal ya da satici yalan soyluyor. Kendimi hakli gostermek icin baskan ne yapabilirim sizce ? Tesekkurler

  • Merhaba Can,

   İade işlemleri için anlaşmazlık açtınız mı? İade ettiğiniz ürün için kargo takip numarasını sisteme girdiniz mi? china post kargo takip ekranlarından ürünü kontrol edin. Ürün eğer ulaştıysa İade etmek zorunda . Yazımızın içindeki ürünü geri gönderme prosedürüne göre hareket edin.

   Syg

  • Merhaba,AliExpress ten 650 TLlik apple kordon aldım 42 adet.Bugün mesaj geldi PTT ye gittim.Görevli benim gözetimimde kargoyu açtı,adet fazla bu ticariye gider beyanname vermeniz gerekiyor dedi.O şekilde olduğunda aldığım üründen fazla masraf çıkıyor.Dedim alamam bu şekilde.O da geri gönderin dedi tamam dedim.Bu şekilde satıcıya ulaşır mı?sistemde satıcının adresi oluyor mu?aliexpres bu şekilde iadeyi kabul eder mi?geri gönderim ücreti sordum ücret yok dediler bu mümkün mü?site üzerinden tartışma falan açmam gerekir mi?şimdiden teşekkürler

 12. merhabalar aliexpress den akıllı saat satın aldım. sim kartsız bluetooth modeli. fakat gümrük ürünü yasaklı diye iade edildi. aliexprees iadeyi yaomadı. satıcı ürün ulaşınca göndereceğini söyledi fakat ürünün ulasıp ulasmadığını nerden bileceğim. 2 ay geçti satıcı hala ulaşmadı diyor. takibini yapabileceğimiz bi site var mı ? ne yapmam gerekiyor ? teşekkürler

 13. Merhaba,
  Ben ayakkabı almıştım ürün beklediğimden kalitesiz geldi ve iyi paketlenmedigi için biraz hasar görmüş 18 lira vergi ödedim iade veya değişim yaparsam vergi iadesi de yapılıyor mu? Yapılmıyorsa tekrar vergi ve iade için kargo parası vermek istemiyorum

   • Merhaba
    Bir sorunum var ali express’ten bir ayakkabı aldım ama ürün sahte numarası da olmadı tartışma açtım baştan numarası büyük diye kabul edilmiş para iadesi ama geri göndermede çok ücret çıkacağı için o şekilde yapmak istemiyorum iadeyi iptal edip yeniden anlaşmazlık açabilir miyim ürünü göndermeden para iadesi alabilmem için ?

    • Merhaba Öznur,

     Bu durumu yaşamadım. Fakat iptal etmeniz her türlü mantıklı. Hem vergi ödemiş hem de geri göndermek için tonla ödeme yapacaksınız. Bence iptal edin . En kötü yurt içinde Dolap letgo gibi bir sitede çok rahat nakite çevirirsiniz. Ücret iadesi isteseniz bile kısmı yapacak Kargo ücretini sizden kesecek. Tamamını iade alamayacaksınız.

     Syg

 14. Merhaba Aliexpress den 3 ay önce tv box satın aldın cihaza uzaktan yazılım geldi Andiroit 10 oldu bir ay sonra cihaz açılmıyor ekranda boot yazıyor satıcı yeni yazılım gönderdi olmadı satıcı bana cihazı geri iyade etmem göndermem için adresini yazdı tam olarak ne yapmalıyım fiyat çok gelirmi geldiginde 19 lira gümrük vergisi vermiştik sizce iyade edersem fiyat ne olur

  • Merhaba Mehmet,

   Ürüne çok cuzi bir gümrük vergisi ödemişsiniz.(normalden çok az) Ürünü geri gönderme maliyeti çok fazla tutar. İkincisi satıcı tekrar göndermeyebilir.Gönderse dahi tekrar gümrüğe girer ve tekrar vergi ödersiniz. Uzaktan bağlantı ile bilgisayarınıza bağlanmasını sağlayın .(team viewer) Yada burada bir kişiden yardım almanız daha doğru olacaktır.

   Syg

 15. Hocam merhaba yardımınıza ihtiyacım var. Ben iki ay önce bir ürün aldım işte koruma süresinide uzattım ve Ürün bir aydır ptt’de gönderi gümrüğe sevk edildi yazıyor. Şimdi 20 gün sonra koruma süresi bitiyor. Tartışma açıp Ürün gümrükte mi tutuluyor seçeneğine mi tıklıyayım yoksa koruma süresi bitmek üzere paket hala aktarimda seçeneğine mi tıklıyayım. Bir yazıda Ürün gümrükte tutuluyor seçeneğini tıklamayın AliExpress paranızi iade etmez gibi birsey söylüyordu ama dediğim sadece Ürün gümrüğe sevk edildi yazısı var. Lütfen cevabınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim

  • Merhaba,

   Evet gümrük problemlerinde sorumluluğu tamamen alıcıya yüklemiş durumda. Fakat şuan pandemi olduğu için gecikme var. Bu hareket ürünün gümrüğe takıldığını değil sevk edildiğini söylüyor. Normal şartlarda vergisi hesaplanır tarafınıza gönderilmesi gerekirdi. Fakat dediğim gibi bu corona sürecinden dolayı gecikiyor. Anlaşmazlık açmayın. (ben takip numaranızı kontrol ettim şuan için beklemelisiniz.) 20 gün sonunda 15 gün daha vaktiniz olacak. Sürenizi bitmesine 5 gün kala anlaşmazlık açın. Ve koruma süresi doluyor hala aktarımda seçeneği ile anlaşmazlık açın. Bu size zaman kazandıracaktır. Eğer Gümrük ile başka bir problem çıkarsa tekrar yazarsınız.

   Syg.

   • Sevgili panda. Ürünün koruma süresi 60 gündü AliExpress 25 gun daha uzattı ona rağmen 20 gün kaldı. Ben koruma süresinin bitmesine iki gün kala tartışma açıp “koruma süresi bitiyor paket hala sevkiyatta” seçeneğine tıklarsam AliExpress Ürün gümrükte bizimle alakalı vb şey demez demi. Sonuçta dediğiniz gibi Ürün gümrükte tutulmuyor sadece sevki var. Çok ama çok teşekkür ederim cevabınız için.

    • Demez. Siz zaten koruma süresini uzatarak iyi niyetinizi göstermişsiniz. “koruma süresi bitiyor paket hala sevkiyatta” seçeneği ile anlaşmazlık açın. Bu anlaşmazlık paketiniz gelene kadar sürebilir. veya aliexpress ücret iadenizi yapabilir.(kanıt olarak takip ekranlarını yüklemeyi unutmayın.) Biz teşekkür ederiz. Yardımcı olabildiysek bu bizim için yeterli.Kimsenin parasını kaybetmesini istemiyoruz.

     Syg

   • Hocam AliExpress ikinci defa koruma süresini uzattı şu an 50 gün oldu. Acaba 50 gün sonra ürüne gelmezse para iadesi yapar mı AliExpress tekrar koruma süresini uzamasını istemiyorum. Yada bir ay sonra tartışma açarsam paramı iade eder mi?

    • Ücret iadenizi anlaşmazlık açarsanız yapar. Fakat satıcıdan kaynaklı bir durum yok ortada. Anlaşmazlık sadece ürün gelmez kaybolur ,koruma süresi dolar veya satıcıya iade edilirse kabul olur. Endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok.

     Syg

     • Hocam tekrar merhaba. Takip numarasını kontrol ettiğim zaman PTT ürünü yurtdışına sevk etmiş. İşin tuhaf tarafı PTT sitesinde hala gümrüğe sevk edildi yazıyor ama 17Track sitesinde yurt dışına sevk edildiği yazıyor yani ürünü geri yollamışlar. Şimdi ben 17Trackta ki ekran görüntüsü alıp AliExpresste paramı iade almak için tartışma açıp ne demeliyim. Gerçekten paramı iade almka istiyorum az bir para değil. Lütfen bana cevap yazarsanız minnettar olurum.

     • Eğer dediğiniz gibiyse 17 track sitesinide baz alabilirsiniz.
      Ürünü teslim aldınızmı sorusuna : hayır
      Anlaşmazlık nedeni : lojistik takip problemleri—>ürün sevkiyat sirket tarafından satıcıya iade edildi.
      Bu seçenekler ile anlaşmazlık açabilirsiniz.

     • Hocam kusura bakmayın çok oldum ama demiştim ya 17Track sitesinde ürünün yurt dışına sevk edildiği yazıyor pttnin mobil uygulamasında sorun varmış yeni öğrendim yani Ürün yurt dışına sevk edilmemiş çünkü pttnin kendi sitesinde öyle birsey yok. Takip numaram bu RB933943815SG hocam lütfen 17Track sitesinden ve ptt kargo takip ekranindan kontrol edin ne dmeek istediğimi anlayacaksıniz. Gerçekten siz bana yardımcı olmazsanız kimse olmayacak. Rahatsız için de özür dilerim tekrardan.

     • Kontrol ettiğimde kayıtlarda bir sıkıntı var gibi görünüyor bunu kanıt olarak yükleyip deneyebilirsiniz.

      Syg

     • Hocam 3 aydan fazla oldu hala Ürün gümrüğe sevk edildi yazıyor. Koruma süresinin bitmesine 25 gün ver beklemekten sıkıldım. 570 TL ödemiştim. Tartışma açıp satın alma koruma süresi bitti seçeneğine tıklarsam AliExpress paramı iade eder mi? 25 günün dolmasıni mi bekleyeyim sonuçta 3 aydan Fazla oldu hala gelmedi.

     • Merhaba,

      Ürün koruma süresi ile ilgili bir ibare ilanda bulunuyormu? (60 gün -30 gün koruma gibi) bunu belki bir kanıt olarak sunabilirsiniz.Fakat diğer türlü aliexpress anlaşmazlığınızı reddedebilir. (şuan pandemiden dolayı gecikmeler olacağına dair bir uyarı mesajı veriyor sistem) Aliexpress satıcıyıda korumak zorunda olduğu için beklemenizi isteyecektir.

      Syg

     • Hocam ben ürünü mart ayında sipariş verdiğim zaman 60 gün koruma süresi vardı. İşte AliExpress ilk önce bir ay koruma süresini uzatti aradan biraz zaman geçti 1 ay daha uzattı. Şu an koruma süresinin bitmesine 18 gün var ve bittiğinde 4 ay gibi bir zaman olmuş olucak. O zaman sizin tavsiyeniz 18 günü daha bekliyim sonra mı tartışma açayım? Açıkçası korkum, Ürün gümrüğe sevk edildi Yazısı olduğu için tartışma açtığımda AliExpressin işte Ürün gümrükte vb şeyler diyip paramı iade etmemesi
      Gerçi siz geçen konuşmamızda bu ibare ürünün gümrüğe yakıldığını değil sevk edildiğini gösteriyor AliExpress öyle birsey demez demiştiniz. Kısacası ne tavsiye edersiniz bana? Ve çok yardımcı oluyorsunuz minnettarım size.

     • Merhaba Ömer,

      koruma süresini bekleyin pandemiden dolayı gecikmeler oluyor .Sizide iyi anlıyorum beklemekten sıkıldınız. Son bir kaç gün kala tartışma açın. Ücret iadesi isteyin. Kötü bir dönemde aliexpress tecrübesi yaşıyorsunuz. PTT ile görüşüp paketi sorguladınızmı?

      Syg

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here