Aliexpress’e Adres Nasıl Yazılır?

12
18173

Aliexpress’e Adres Nasıl Yazılır? Web Sitesi Masaüstü Versiyonu İçin Lütfen Tıklayınız!

Güzel bir günden herkese merhaba. Aliexpress adres kaydına hosgeldiniz. For inglish press one. 🙂 Aliexpress gibi yabancı dile sahip sitelerde neyi nereye yazacağınız biraz karmaşık gibi görünüyor. Birde şimdi Google konum eklemesi var. Oda tam kafa karıştırma bölgesi gibi. “Aliexpress’e adres nasıl eklenir ?” Hep birlikte bakalım.

Öncelikle adres seçimi yaparken genel olarak paketlerinizi alabilecek birilerinin evde veya işyerinizde bulunmasına özen gösteriniz. Çünkü birileri yoksa paketiniz önce kargo şirketine, sonra da Çin’e geri dönüş yapacaktır. Biz bunu istemiyoruz çünkü günlerce beklediğimiz siparişiniz geri gidiyor . Aman Allah’ım! Ne kötü senaryo. Bunu engellemek için gönderi adresinizi iyi düzenlemeniz şart.

Şimdi gelelim adresimizi düzenlemeye :

Öncelikle yan açılır menüden, “hesabım” seçeneğine tıklıyoruz .(görsel 1)

görsel 1

Önümüze açılan pencerede üst kısımda kullanıcı resminiz bulunuyor. Resme tıklıyoruz.(Görsel 2)

Bu profil resminden sonra üye merkezine ulaşıyoruz ve burada da tekrar Profil resmine tıklıyoruz. (Görsel 3)

görsel 3

Profil resmine tıkladıktan sonra “hesap ayarları” bölümüne ulaşıyoruz. profil resminizi , kullanıcı adınızı , mail adresini değiştirebileceğiniz alan. He tabi “sevkiyat adresi” bölümüde burada . sevkiyat adresi bölümüne tıklıyoruz .(görsel4)

Görsel 4

Açılan sayfada” yeni adres ekleyin” e tıklıyoruz . (görsel 4)

Önemli püf nokta adresi yazarken Türkçe karakter kullanmıyoruz . Çünkü sistem kabul etmiyor . Türkçe karakter dediğimiz sadece Türkçe alfabede bulunan özel sesli harflerden söz ediyoruz. bunlar “İ, ı, ğ, ü, ş, ö, ğ, ve ç harfleridir. Bu harfleri adres ekranında kullanırsanız sistem adresinizi kabul etmeyecektir.

“iletişim adı” dediği ad ve soyad :).

Birde “cadde no posta” kısmı var . buraya tıkladığınızda Google maps araması açılır. Buraya sokak veya cadde ismini yazın doğru yeri seçin. Çünkü yılmaz sokak 500 tane olabilir . 🙂 doğru il ve ilçeyi seçerek sokak ve cadde ismini seçtikten sonrası gayet kolay.

Cep numaranızı girin.

Ülke seçin, şehir girin .

Biraz daha aşağı indiğinizde pasaport bilgisi kısmını göreceksiniz. TC kimlik no, ad ve soyadı bilgisini girin. ( Doğru girdiğinizden emin olun Gümrükte problem yaşayabilirsiniz.)

Kaydedin.

Son olarak “varsayılan adres olarak kullan” seçeneğini seçerseniz tüm alışveriş yerinizde ilk adres olarak onu gösterecektir.

Ve son olarak bir uyarı!

Siparişten sonra adresinizi değiştiremezsiniz. Bunu unutmadan belirteyim. Eğer adreste bir hata varsa, satıcıyla iletişime geçin ve adresi düzeltmesi konusunda yardım isteyin.

Bu günlük bu kadar. Aklınıza takılanları konu altından sorabilirsiniz . Alışverişin bilge pandası grupanda siparişlerinize süratle kavuşmanızı diler. Şimdilik Hoşça kalın.