Aliexpress’e Adres Nasıl Yazılır? (Masa Üstü Web Sitesi İçin)

1
1074

 

Aliexpress’e Adres Nasıl Yazılır? Mobil Site ve Uygulama Versiyonu İçin Lütfen Tıklayın!

Güzel bir günden herkese merhaba. Aliexpress adres kaydına hosgeldiniz. For inglish press one. 🙂 Aliexpress gibi yabancı dile sahip sitelerde neyi nereye yazacağınız biraz karmaşık gibi görünüyor.Tam kafa karıştırma bölgesi gibi. “Aliexpress’e adres nasıl eklenir ?” Hep birlikte bakalım.

Öncelikle adres seçimi yaparken genel olarak paketlerinizi alabilecek birilerinin evde veya işyerinizde bulunmasına özen gösteriniz.. Çünkü birileri yoksa paketiniz önce kargo şirketine , sonra da Çin’e geri dönüş yapacaktır. Biz bunu istemiyoruz çünkü günlerce beklediğimiz siparişiniz geri gidiyor . Aman Allah’ım! Ne kötü senaryo. Bunu engellemek için gönderi adresinizi iyi düzenlemeniz şart.

Şimdi gelelim adresimizi düzenlemeye :

Öncelikle yan açılır ” merhaba xxx ” kazan kısıma geliyoruz ve ”Aliexpress’im” üzerine tıklıyoruz.

 

Açılan sayfada sol tarafta bulunan menüden ”My shopping Address’‘ şeçeneğine tıklıyoruz.

 

 

 

Açılan ekranda ”Add a new address” butonuna tıklayarak yeni adres ekleme sayfasını açıyoruz.

ekli olan adres üzerinde değişiklik yapmak veya silmek için edit ve delete butonlarını kullanabilirsniz.

 

 

 

Önemli püf nokta adresi yazarken Türkçe karakter kullanmıyoruz . Çünkü sistem kabul etmiyor . Türkçe karakter dediğimiz sadece türkçe alfabede bulunan özel sesli harflerden söz ediyoruz. bunlar “İ, ı, ğ, ü, ş, ö, ğ, ve ç harfleridir.Bu harfleri adres ekranında kullanırsanız sistem adresinizi kabul etmeyecektir.

“ilgili kişi adı” dediği ad ve soyad :).

adres çubukları iki adettir ve biri yetmez ise incisinden devam edebilirsiniz.

Cep numarınızı girin.

Ülke seçin, şehir girin . ilçe seçin Kaydedin.

Son olarak ”set as defult’‘ (varsayılan adres olarak kullan) seçeneğini seçerseniz tüm alışverişlerinizde ilk adres olarak bu adresinizi gösterecektir.

aliexpress adres örneği

 

Ve son olarak bir uyarı!

Aliexpress’te eğer adresi hatalıyanlış yazdıysanız, siparişten sonra adresinizi değiştiremeyeceğinizi bilmelisiniz. Bunu unutmadan belirteyim. Eğer adreste bir hata, yanlışlık ve eksiklik varsa, satıcıyla iletişime geçin ve adresi düzeltmesi konusunda yardım isteyin. Satıcının adresi güncelleme yetkisi bulunmaktadır.

Bu günlük bu kadar . aklınıza takılanları konu altından sorabilirsiniz . Alışverişin bilge pandası grupanda siparişlerinize süratle kavuşmanızı diler. Şimdilik Hoşçakalın.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here