Grupanda’dan herkese merhaba! Aliexpress’ten Alışveriş yaptıysanız ve satıcı ile probleminizi çözemediyseniz, aliexpress Müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekebilir. Peki aliexpress Müşteri Temsilcisine Nasıl bağlanacağız?Bir telefon mevcut mu? Yada bir mail adresi? İşte bizde bugün tam bundan bahsedeceğiz.

Aliexpress customer service(aliexpress Müşteri hizmetleri) satıcılar ve alıcılar arasındaki ithilaflarda veya sormak istediğiniz tüm soruları çözmek için çalışmaktadır.Aliexpress müşteri hizmetlerine ait herhangi bir telefon numarası veya mail adresi bulunmamaktadır. Fakat site üzerinden iletişime geçebileceğiniz bir sistem mevcuttur. Bu sistemin otomatik cevap sistemi çok gelişmiş olduğu için direk olarak bağlanmak oldukça zor. Sizlere en kısa yoldan bağlanmayı anlatacağız.

1. Aliexpress Mobil Uygulamasını Cep Telefonunuza Kurun.Ve Uygulama üzerinden oturum açın.

Çünkü en kolay ve en basit bu şekilde müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

2. Uygulamanın alt kısmında bulunan menüden “HESAP” sekmesine tıklayın.

3. HESAP menüsü içerisinde “YARDIM MERKEZİ” sekmesine tıklıyoruz.

 

4. Açılan sayfada “MY ORDERS” siparişleri sekmesine tıklıyoruz. Burada problem yaşadımığımız veya yardıma ihtiyacımız olduğumuz siparişimizi seçerek devam ediyoruz.

5. Açılan sayfada herhangi bir soruyu seçerek devam edin.

6.Açılan sayfadaki bilgilendirmenin en alt kısmında bulunan “CHAT NOW” butonuna tıklayın.

7. Chat now konuşma sayfasında sizi bir bot karşılayacak. Bu bot size İngilizce sorular sorup, otomatik seçeneklerden seçmeniz ister. Bir iki soru sonra konuşmanın en alt kısmında “need more support Chat now! “ yazısına tıklayın.

8. Tebrikler! Artık müşteri temsilcisine bağlandınız. artık aliexpress müşteri temsilcisine istediğiniz tğüm soruları, aliexpressteki satıcı hakkında tüm şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Destek ekibi ingilizce olarak cevap vermektedir.

Aklınıza takılanları konu altından sorabilirsiniz. Grupanda sorunsuz alışverişler diler . şimdilik hoşçakalın.

2 YORUMLAR

  1. Merhaba aliexpreesten alışveriş yaptım ancak gumruk vergisinden dolayi iade ettim. Fakat ptt yetkilisi gümrük cezası olur dedi. Açıkçası bende ürünleri tekrar a lmak istiyorum fakat PTT kargo iade işlemini gerçekleştirmiş ürünler hala Türkiye de nasıl alabilirim.

    • Merhaba Kadriye,

      Herhangi bir cezai işlem hakkında bir bilgimiz yok. Eğer iade edildi ise UKİM’e şahsen başvuru yapmanız halinde ,(tamamen şans) belki bir ihtimal yurt dışına sevk edilmeden gümrük vergilerini ödeyerek teslim alabilirsiniz.

      syg

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here