Ana Sayfa Global Aliexpress Aliexpress’te Ön Sipariş Nasıl Verilir? Ön Sipariş Ne İşe Yarar?

Aliexpress’te Ön Sipariş Nasıl Verilir? Ön Sipariş Ne İşe Yarar?

4
1299

Eğer Aliexpress kulanıyorsanız,indirim kazanmanın yollarından biride ön sipariş işlemidir. Eğer bir üründe satıcı ile pazarlık yaparak fiyatında indirim istiyorsanız ön sipariş vererek bunu gerçekleştirebilirsiniz.Peki bu nasıl oluyor? Gelin hep birlikte aliexpress’te ön sipariş Nasıl Verilir inceleyelim.

Ön Sipariş Nedir?

Bir ürünü satın almadan önce, satın alma ekranında ödeme yapmadan sipariş geçme işlemine ön sipariş veya pre-order denir. Bu şekilde sipariş geçtiğinizde ürün ödeme bekleyenler siparişler ekranına düşer. Bu sayede satıcı ödeme bekleyen siparişinizin fiyatına sadece size özel müdahale ederek düşürebilir veya fiyatı yükselebilir.

Ön Sipariş Hangi Hallerde Kullanılır?

Bunu bir kaç örnek olay ile sizlere anlatalım. Örneğin siz bir üründen fazlaca adette sipariş vermek istiyorsunuz ve bu ürün ile ilgili satıcı ile pazarlık yaptınız. Satıcıda sizin teklifinizi kabul etti. Peki bu indirimi size nasıl yansıtacak? Yapmanız gereken aliexpressten ön şipariş vermek. Ödeme bekleyen siparişlere ürünü, ön sipariş ile ekleyeceksiniz. Satıcı ürün fiyatını sizin için güncelledikten sonra satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer bir durum ise ekstra ödeme yapmanız gerektiği durumlar olabilmektedir. Fiyat arttırımı bazı durumlarda gerekebilmektedir. Bu durumda da ön şipariş geçerek fiyat düzenlemesi yaptırabilirsiniz.

Ön Sipariş aliexpress sitesinde en çok sınırlı stok ürünleri hızlıca stoktan kapmak için kullanılmaktadır. Sınırlı stoklu bir ürünü hemen satın alamayacaksanız, ön sipariş vererek ödeme ekranına düşürerek daha sonra ödeme yapmanıza olanak sağlayacaktır. Bu şekilde siz sınırlı stok ürününüzden kendinize ayırmış olacaksınız.

Ön Sipariş Nasıl Yapılır?

Satın alacağınız ürünü belirlediniz, satıcı ile iletişime geçtiniz ve anlaştınız. Şimdi ön sipariş vererek işleme devam etmelisiniz.

Ürün içerisinde satın al butonuna bastığınızda, eğer alipay sistemine kayıtlı bir kartınız varsa ödeme yöntemi olarak ilk kayıtlı kartınız karşınıza çıkacaktır.

Bu ödeme yöntemini “değiştir” düğmesine basarak “diğer ödemeleri” veya “WEB MONEY” seçmelisiniz.

Diğer ödemeleri seçtiğinizde sizi ödeme yöntemi ekranına yönlendirecektir. Burada da “yeni kredi kartı” seçeneğini tıklayın.

Yeni KREDİ kartı ekranına geldiğinizde hiç bir bilgi girmeden çıkış yapmalısınız. Ve işlem tamam. Siparişiniz artık ödeme bekleyen siparişler ekranına düşecektir. İşte yapmanız gereken bu kadar.

Eğer bir ön sipariş verdiyseniz ödeme yapmanız için gerekli süre 20 gündür. Satıcı isterse bu sürede değişiklik yapabilmektedir. Ve bu süre içerisinde tekrar fiyatını değiştirme yetkisi satıcının elindedir.

Ön Sipariş verdiğinizde en önemli şey:

Aliexpress’te ön sipariş verdiyseniz, ödeme yapmadan önce önce son kez fiyatı kontrol etmelisiniz. Çünkü satıcı ürün fiyatını tekrar değiştirmiş olabilir.

Bugünlük bu kadar konu hakkında aklınıza takılanlar ve düşüncelerinizi yorumlar kısmına bekliyoruz. Şimdilik hoşçakalın.

Grupanda bol avantajlı günler diler.

4 YORUMLAR

  1. Adımları tek tek takip ettim ama yeni kredi kartı işaretleyip çıkış yaptığımda hiç bir uyarı vermiyor ve siparişim ödeme bekleyen kutusuna düşmüyor yardımcı olursanız sevinirim

  2. merhaba anlatmış olduğunuz ilk yöntem işe yaramayınca bende webmoney ödeme yöntemi ile ön sipariş verdim satıcı ile anlaşma durumunda ödeme yöntemini kredi kartım ile değiştirebilir miyim ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here