Amazon Prime Nedir? Ne işe Yarar?

Alışverişlerde bir şey var ki ürün ucuz olsa dahi belimizi büken o iki kelime : Kargo ücreti! Peki neden bununla yazıya giriş yaptığımı soracak olursanız bunun amazon prime üyeliği ile o kadar bağlantısı var ki sormayın gitsin!  Artık kargo ücreti ile keyfim kaçmıyor çünkü ben bir amazon prime üyesiyim. Online alışveriş yapanlar bilirler ki, internet alışverişleri çoğu zaman bir çok ürünü uyguna getirebilir. Bunu yaparken de tasarruf etmenin keyfine varırlar. Amazon prime nedir dediğini duyar gibi oluyorum. Alışveriş gurmelerinin vazgeçilmezi olacak bu üyelik sizin de keyfinizi yerine getirecek bundan hiç şüphem yok.

amazon primePin

Amazon Prime Nedir?

Amazon Prime, Amazon’un müşterilerine özel bir üyelik programıdır. Üyelik, ayda veya yılda ödenen bir ücret karşılığında birçok faydayı içerir, örneğin:

 1. Ücretsiz ve hızlı kargo: Prime üyeleri, seçilen ürünler için ücretsiz ve hızlı kargo yapabilir.
 2. Erişim: Prime Video ve Prime Music gibi çevrimiçi içerik hizmetlerine erişim sağlar.
 3. İndirimler: Prime üyeleri, seçilen ürünler için özel indirimlerden yararlanabilir.
 4. Early Access: Prime üyeleri, öncelikli erişim hakkına sahip olabilir ve öncelikli olarak seçilen ürünleri satın alabilir.

Bu faydaların yanı sıra, Prime üyeleri aynı zamanda Amazon Prime Reading, Amazon Prime Photos ve Twitch Prime gibi diğer hizmetlere de erişebilir.

Amazon Prime Ücreti Ne kadar?

Amazon Prime Türkiye’de aylık üyelik için 7.90 TL ödenmesi gerekmektedir. Üyelik, Amazon.com.tr web sitesi üzerinden satın alınabilir ve ödeme kredi kartı, EFT veya havale ile yapılabilir. Üyelik süresi boyunca sunulan hizmetler ve faydalardan yararlanmak için aktif bir üyelik gereklidir.

Amazon Prime Ücretsiz Nasıl Alınır?

 1. Amazon.com.tr üzerinden bir hesap oluşturun veya mevcut hesabınıza giriş yapın.
 2. Amazon Prime üyeliği hakkında daha fazla bilgi edinin ve ücretsiz deneme süresi için kaydolun.
 3. Ücretsiz deneme süresi boyunca Amazon Prime üyeliğinin tüm faydalarından yararlanın.

Not: Ücretsiz deneme süresi sonunda üyelik, ödenen bir ücret karşılığında devam ettirilmelidir. Üyelik, Amazon.com.tr web sitesi üzerinden satın alınabilir ve ödeme kredi kartı, EFT veya havale ile yapılabilir.

Amazon prime üye nasıl olunur?

 1. Amazon.com.tr üzerinden bir hesap oluşturun veya mevcut hesabınıza giriş yapın.
 2. Üye olmak için Amazon Prime sayfasına gidin.
 3. Üyelik seçeneklerini inceleyin ve aylık veya yıllık üyelik için bir seçim yapın.
 4. Ödeme yöntemini seçin ve üyelik için ödemeyi tamamlayın.

Üyelik aktifleştikten sonra, Amazon Prime üyeliğinin tüm faydalarından yararlanabilirsiniz. Üyelik, Amazon.com.tr web sitesi üzerinden satın alınabilir ve ödeme kredi kartı, EFT veya havale ile yapılabilir.

Amazon Prime Ne işe Yarar?

Amazon prime üyeliği ile edinebileceğiniz birçok avantaj bulunmaktadır. En önemlisi ise ücretsiz kargo sistemidir. Amazon prime üyeleri satın aldıkları ürünler için kargo ücreti ödemez. Aldığınız ürünün ne kadar olduğunun bir önemi yoktur. Her ürün ücretsiz kargo ile gönderilir. İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara, İzmir ve seçili diğer şehirlerde* minimum sipariş tutarı olmaksızın, geçerli ürünlerde kargo bedava olmaktadır.
*Eskişehir, Antalya, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Isparta, Kütahya, Manisa, Sakarya, Yalova, Düzce, Afyon.

Bunun yanı sıra kargo şirketlerinin triplerinden bıktıysanız ve ürünleriniz zamanında teslim edilmiyorsa amazon prime ile bu durumda tarihe karışacak. Çünkü amazon kendi kargo şirketi ile çalışıyor: Kolay gelsin.

2016 yılında kurulan kolay gelsin kargo şirketi müşteri memnuniyeti odaklı farklı taşımacılık sektörüne farklı bir bakış açışı getirmek üzere kurulmuş bir kargo şirketi. Kolay gelsin sayesinde amazon tüm paketlerini çoğunlukla ertesi gün teslim ediyor. Buda diğer kargolama yöntemlerinden bir adım önüne çıkartıyor.

Amazon prime avantajlarından biride iade süreçleri. Kanunen olan 14 günlük cayma hakkınız amazon prime üyeliğiniz ile 30 gün! Bunun yanı sıra iade edeceğiniz ürün için kapınıza bir kurye gönderiyor ve kargo şirketlerinde kuyruk bekleme derdinizde son buluyor.(ee artık beğenin bi zahmet) 🙂

Amazon prime üyesi oldunuz sadece bu kadar mı? Elbette hayır. İndirim dönemlerinde amazon prime üyeleri indirimlere herkesten önce ulaşır. Prime üyeleri indirimleri herkesten önce kullanır ve hep bir adım öndedir.

Amazon Prime Türkiye’de Varmı?

Evet, Amazon Prime Türkiye’de de mevcuttur. Türkiye’deki müşteriler, ayda veya yılda ödenen bir ücret karşılığında Amazon Prime üyeliğinden yararlanabilir ve bu üyeliğin sağladığı tüm faydalardan yararlanabilir. Üyelik, Amazon.com.tr web sitesi üzerinden satın alınabilir.

Amazon Video Üyeliği Nedir?

amazon prime nedirPin

Eğer bir amazon prime üyesi iseniz ,Amazon kullanıcı adı ve şifrenizle amazon video’ya giriş yaparak buradaki içerikleri ücretsiz izlersiniz. (Çoğu akıllı tv , android cihazlara yüklenebilen bir uygulaması mevcut). Ödüllü Amazon Originals yapımları da dahil popüler filmleri ve TV dizilerini izlemek için Amazon Prime’lı olmalısınız. Diğer tvplatformlarında olduğ gibi içerikler indirilebilir ve daha sonra izlenebilmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir: Amazon Kimin ve Hangi Ülkeye Aittir?

Amazon Gaming Üyeliği

Pin

Bu kadarı da fazla artık! birde amazon gaming üyeliğimi ? Evet yanlış duymadınız. Hem oyun sever hem de bir alışveriş tutkunuysanız amazon prime üyeliğinize dahil olan amazon gaming’den bahsediyoruz. Amazon gaming ile bir çok online popüler oynunda her ay ücretsiz ganimetler elde etmenize, bir çok oyuna ücretsiz erişime, twitch üyeliğinde ücretsiz avantajlar edinin.

Sonuç olarak baktığımızda bu kadar düşük bir ücret karşılığında bu kadar hizmeti bir arada almak paha biçilemez. Bunun için amazon prime’lı olmalısınız. Şuan için ilk 30 gün ücretsiz bu üyeliğe sahip olabilir ve sizde bu avantajları kendiniz deneyimleyerek karar verebilirsiniz. Aklınıza takılanları ve konu hakkında düşüncelerinizi konu altından yazabilirsiniz. Grupanda mutlu günler diler şimdilik hoşça kalın.

İlginizi Çekebilir

“Amazon Prime Nedir? Ne işe Yarar?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın