Amazon Kimin ve Hangi Ülkeye Aittir?

Ülkemizde son dönemde e ticarette yeni bir ufuk açan online alışveriş sitesi: Amazon. Peki bu amazon kimin ? amazon hangi ülkenin? gelin hep birlikte kısaca bakalım.

Amazon Sitesi Kimin?

mazon, bir bulut bilişim devi ve en büyük Amerikan e-ticaret şirketidir. 1994 yılında Jeff Bezos tarafından kurulmuştur. Bilgi teknolojileri sektöründe dünyanın önde gelen ilk 5 şirketinden birisidir.

Amazon Hangi Ülkenin ?

Amazon, Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington eyaletinde kurulan ve merkezi Seattle, Washington’da bulunan bir Amerikan teknoloji şirketidir.

Amazon Nasıl Bu Kadar Büyüdü ?

Geçmişine dönüp baktığımızda, Başlangıçta web sitesi aracılığıyla kitap satmasıyla bilinen Amazon internet sitesi, Daha sonra ürün çeşitliliğini arttırarak ihtiyacınız olan tüm ürünleri satmaya başladı. Fakat asıl amazonu öne çıkartan her şeyi sunmasına olanak tanıyan bir müşteri hizmetleri, envanter ve nakliye sistemidir. Ayrıca filmler, müzik ve uygulamalar gibi dijital içerikler de satmaktadır. Amazon Web Services kolu, devlet kurumları ve üniversiteler de dahil olmak üzere dünya çapında milyonlarca ticari müşteri için milyarlarca dolarlık bulut tabanlı hizmetler sağlamaktadır.

amazon kimin, amazon hangi ülkeninPin

İlginizi Çekebilir: Neden Amazon Prime Üyesi Olmalısın?

Amazon Hangi Tarihte Türkiye Pazarına Giriş Yaptı?

Amazon ülkemize 19 Eylül 2018 “Amazon Türkiye” adı ile giriş yaptığını duyurdu. 15 Eylül 2020’de Amazon Prime ve Prime Video üyeliklerini aktif etti. Fakat şaşılacak derecede iyi fiyatlar sunması, kargo sisteminin çok farklı ve diğer online alışveriş sitelerinden farklı olarak benimsediği müşteri memnuniyeti ilkeleri ile hemen hemen çoğu siteyi geride bıraktı. Kolay gelsin kargo sitemi ile aynı gün teslimat seçeneği ile harika bir kargolama sistemi bulunduğunu belirtebiliriz.

Bugünlük bu kadar . Bir başka yazımızda buluşmak üzere. Şimdilik hoşçakalın. Grupanda mutlu alışverişler diler.

İlginizi Çekebilir

“Amazon Kimin ve Hangi Ülkeye Aittir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Grupanda