Trendyol Pass Nedir? Ne işe Yarar?

Ülkemizde faaliyet gösteren Online alışveriş sitelerinden biri olan Trendyol yakın zamanda yeni bir kargo paketi özelliğini sundu: Trendyol pass kargo paketi. Peki Trendyol pass nedir ve ne işe yarar? Avantajları nelerdir? bugün sizlere bunlardan bahsedeceğiz.

Trendyol Pass 10’lu paketi nedir?

Trendyol pass 10’lu, 200 TL altındaki tüm siparişleriniz için kargoyu bedava yapan pakettir. Ücretsiz teslimat için minimum sipariş tutarını geçmeyen ürünler için kargo maliyetini sıfırlar.

Trendyol Pass Ne İşe Yarıyor?

Örneğin 200 TL tutarın altında bir alışveriş yaptığınızı varsayalım. Bu durumda 35 TL artı olarak sizlere kargo ücreti yansıyacaktır. Toplam alışveriş tutarınız 235 olacaktır. Trendyol pass paketini satın alarak, işlem tarihinden itibaren 1 ay boyunca 200 TL altındaki 10 alışverişiniz için ücretsiz kargo ile gönderilecektir.

Trendyol Pass 45 TL Ne Demek?

Trendyol pass 10lu paketine 45 TL karşılığında satın alırsınız. Eğer minimum bedava kargo sipariş tutarını geçemiyorsanız trendyol pass paketi ile 1 ay boyunca alt limitteki alışverişleriniz için kargo ücreti ödemezsiniz.

Trendyol Pass Nasıl Alınır?

Trendyol pass almak için trendyol arama ekranına “trendyol pass” yazarak aratın ve sepete ekleyin. bu şekilde satın alarak bir ay botunca 10 adet ücretsiz kargodan faydalanabilirsiniz.

trendyol pass nedirPin

Trendyol Pass Kullanım Şartları Nelerdir?

 • 10’lu paket olarak satılmaktadır, yapacağınız ilk 10 alışverişte kargo ücreti paketinizdeki haklarınızdan kullanılacaktır.
 • Satıcı tarafından karşılanmayan kargo bedelleri paketiniz ile karşılanabilecektir.
 • Trendyol Pass kullanılan siparişlerde alt limit gereksinimi bulunmamaktadır.
 • Trendyol Pass almanız halinde kalan kullanım haklarınızı sepet ve hesabım ekranından görüntüleyebilirsiniz. Elite üyeyseniz kalan kullanım haklarınızı sadece hesabım ekranından görüntüleyebilirsiniz.
 • Satın alım sonrası Trendyol Pass direkt hesabınıza tanımlanacaktır.
 • Satın alım tarihi itibarıyla paketinizi 31 gün boyunca kullanabilirsiniz. 31 günün sonunda kullanılmayan haklarınız devredilemeyecek veya daha sonra kullanılamayacaktır.
 • Trendyol Pass ile ilgili size dijital veya fiziksel bir ürün gönderimi yapılmayacaktır.
 • Siparişinizdeki ürünleri iptal veya iade ettiğinizde kalan ürünler için kargo ücreti oluşmuyorsa Trendyol Pass hakkınız, hakkın ait olduğu paketinize geri yüklenecektir.
 • Yeni bir paket satın aldığınızda önceki paketinizdeki haklar yeni paketinize aktarılmayacaktır. Sadece son paketinizden kullandığınız haklarınız iptal/iade durumlarında paketinize geri yüklenecektir.
 • Trendyol pass paketiniz, birlikte satın aldığınız siparişteki tüm ürünlerin iptal/iade edilmesi, haklarınızın farklı bir siparişte kullanılmaması ve paketinizin son kullanma tarihinin geçmemesi durumlarının birlikte gerçekleşmesi halinde otomatik olarak iade edilecektir.

İlginizi Çekebilir: Trendyol iade İşlemi Nasıl Yapılır?

Trendyol Pass Avantajları Nelerdir?

 • Trendyol pass paketi aslında diğer firmaların sunduğu amazon prime veya Hepsiburada Premium benzeri bir pakettir. Fakat Trendyol pass’ta bu abonelik sistemlerinden farklı olarak paketi siz isteğiniz zaman satın alırsınız.
 • Amazon Prime veya Hepsiburada Premium Aboneliği başlattığınızda her ay kredi kartınızdan alışveriş yapmanıza veya yapmamanıza bakmaksızın ücret kesintisi yapmaktadır. Trendyol pass aboneliği ürün satın alır gibi sepetinize ekler ve siz isterseniz alırsınız. Burada aslında devamlı alışveriş yapan biri değilseniz ve o ay trendyoldan nispeten ucuz ürünler alacaksanız gayet avantajlı bir pakettir.
 • Normalde 200 TL altındaki her siparişiniz için 35 TL kargo ücreti ödemek yerine 10 TL farkla Trendyol pass paketi satın almak gayet makul bir seçenektir. minumum tutarın altındaki alışverişleriniz için kullanabilirsiniz.
 • Trendyol toplam sepet tutarı üzerinden değil satıcı bazında minimum tutarı değerlendireceğinden farklı satıcılardan aldığınız her ürün için 35 Tl kargo ücreti ekleyecektir. Trendyol pass paketi ile 10 adet farklı satıcı ürününe kadar ücretsiz kargodan faydalanırsınız.
 • Diğer benzer firmaların paketlerinde bulunan premium teslimat , kapıda ücretsiz iade, ücretsiz dizi film platformu gibi özellikleri barındırmamaktadır. Fakat 10 TL olan farkla ve her ay kesilmemesi bunları göz ardı etmenize yetecektir.

İlginizi Çekebilir:Amazon Prime Nedir? Ne işe Yarar?

Sonuç olarak, Trendyol Pass, online alışveriş deneyimini zenginleştirmek isteyen müşteriler için tasarlanmış bir programıdır. Trendyol’un geniş ürün yelpazesi ve sık yapılan kampanyalarla birleştiğinde, Trendyol Pass, cazip indirimler, ücretsiz kargo seçenekleri sunarak alışveriş deneyimini daha keyifli hale getirebilir. Ancak, üyelik programının tüm müşteriler için uygun olmadığını unutmamak önemlidir. Tekrarlayan alışveriş alışkanlığı olmayan müşteriler için Trendyol Pass, gereksiz bir maliyet olabilir. Trendyol Pass’in size uygun olup olmadığını, alışveriş alışkanlıklarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak değerlendirmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın