Gittigidiyor’dan Nasıl Alışveriş Yapılır?

Online alışveriş yapmayı düşünüyorsunuz ve gittigidiyor sitesinde karar kıldınız. İyi tercihlerden biri olduğundan emin olabilirsiniz. Fakat bir problem var. Gittigidiyor sitesinden ilk defa alışveriş yapacaksınız ve bu alışverişi nasıl tamamlayacağız konusunda herhangi bir fikriniz yok. Tam da bu yüzden buradayız. Gittigidiyor’dan nasıl alışveriş yapılır gelin hep birlikte bakalım.

Gittigidiyor’dan Alışveriş İçin Yapmanız Gerekenler:

  1. Gittigidiyor’dan alışveriş yapabilmek için mobil uygulaması veya internet sitesi olan https://gittigidiyor.com online alışveriş sitesini ziyaret etmelisiniz.
  2. Üye Olun veya üye olmadan devam edin.
  3. Anasayfa da bulunan arama motorundan aradığınız ürünü aratmalısınız. Veya Günün fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.
  4. Aradığınız ürünü bulduğunuza emin olmak için ürün özellikleri kısmından açıklaması kontrol edin. (farklı bir ürün versiyon vb. Olabilir).
  5. Ürün seçenekli ürün ise(renk, numara vb) kendi isteğinize göre seçin.
  6. Hemen Al Butonuna tıklayarak satın alma için ilk adımı atın.
  7. Adres Bilgilerinizi girin.
  8. Ödemenizi gerçekleştirin.

Gittigidiyor Online Alışveriş Resimli Anlatım

Gittigidiyor’a Üye Olmadan Alışveriş Yapabiliriyim?

Eğer üye olmadan devam etmek istiyorsanız, Üye olmadan devam et butonuna tıklayın mail adresinizi girerek devam edin. Bu aşamada adres girmeniz istenecektir. Genel olarak belirttiğiniz adresi tüm ayrıntıları ile girin. Adresini verdiğiniz yerin, işyeri ise açık olacağından, ev ise evde birilerinin olması gerektiğini unutmayın. Eğer adreste kimse bulunmaz ise ürün önce şubeye daha sonra satıcıya geri gönderileceğini unutmayın.

Eğer Şube yakınsa ve şubeden teslim almak daha kolaysa, satıcının gönderim yaptığı kargo firmasının şube adresini ve şube adresini girin. Adres satırına şubeden teslim alınacaktır ibaresini ekleyin. Bu şekilde şubeden kendiniz teslim alabilirsiniz.

Adresin ve siparişin doğruluğundan emin olduktan sonra artık ödeme ekranına gelmiş bulunmaktasınız. Kredi kartı/hesap kartı/bkm express/ vb. ödeme yöntemleri ile deme bilgilerinizi girin.

Son olarak şunu belirtelim. Gittigidiyor’dan alışveriş yapmak gayet güvenlidir. Daha detaylı bilgi için “gittigidiyor güvenli midir?” adlı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Püf Nokta: Kartınız için alışveriş yapacağınız kadar bir sanal kart oluşturabilir ve gerçek kart bilgilerinizi güvende tutabilirsiniz. Örneğin 40 TL tutarındaki alışverişiniz için 40 TL tutarında bir sanal kart oluşturabilir bu kart ile alışveriş yapabilirsiniz. Sanal kartı alışverişten sonra iptal edebilir ve bilgileriniz çalınsa dahi çalan kişi herhangi bir işlem yapamaz.

Siparişiniz alındı! Yeni bir sipariş oluşturmuş oldunuz. Hesabım sekmesinden ”Aldıklarım” sekmesine tıklayın. Siparişini göreceksiniz. Satıcı ürünü kargoya verdiğinde siparişinizin içinde kargo bilgileri ve siparişim nerede butonu aktif olacaktır. Artık size kalan ürünü beklemek olacaktır.

Gittigidiyor da alışverişimizi tamamladığımıza göre mutlu ve güvende olmanın huzuru ile sizlere mutlu alışverişler diliyoruz. Diğer yazılarımda görüşmek dileğiyle. Şimdilik hoşçakalın.

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın

Grupanda