Aliexpress’ten Alışveriş Yapmak Mantıklı mı?

Merhaba grupanda iyi alışverişler diler. AliExpress’ten alışveriş yapmak sizce mantıklı mı? Yıllardır kullanıcısı olduğum, Çin menşei bu sitede çok iş var. Çin alışveriş siteleri içinde en güvenilir olanı AliExpress. Neden mi ? Gerçekten indirim, gerçekten kullanıcısını koruyan ve gerçekten güvenli .

Uygun fiyat garantisi var. Her ürün için geçerli olmasa da çoğu ürün Türkiye fiyatlarına göre daha uygun. Her ürünün ikamesini bulabilirsiniz. ( ikame ilginç bir kelime gibi gelebilir iktisatçılar bu kelimeden az çekmedi.)

Ülkemizde “x” markaya aldığımız, ürün AliExpress’te “y” marka ile satılıyor. Aynı ürüne farklı markalarla aliexpress’te rastlamanız mümkün . Örneğin bir ip TV kutusu alacaksınız. Türkiye’deki fiyatın 3 katı altında bir fiyata aliexpress’ten alabilirsiniz. Biraz daha uğraşırsanız çok daha fazla tasarruf edebilirsiniz.

Fiyat açısından büyük avantajlar elde ederken, süre açısından biraz sıkıntımız oluyor. Ee ne demişler her işin de bir külfeti var. Aliexpress’ten yaptığınız alışverişler en erken 14-30 gün, en geç ise 60 gün sürebiliyor. Malesef bu konu biraz canınızı sıkabilir.

Aliexpress'ten Alışveriş Yapmak Mantıklı mı?Pin

Bazı dönemlerde alışveriş yoğunluğundan: Örneğin Çin yeni yılında paketleriniz gecikmeli gelebilir. Yine de çok üzülmeyin vaktiniz varsa ve çok acil bir ihtiyaç değilse, kesinlikle AliExpress’ten almak mantıklıdır.

Ücretsiz kargo seçeneği veya çok cüzi kargo ücretleri olduğu için bunu da dert etmeyin.

Tek dikkat etmeniz gereken kural gümrüklü mallardan uzak durmak.

Aslında bunun da riski yok , ürün gelirse gümrüğe takılırsa ya gidersiniz gümrük vergisini ödersiniz ürünü alırsınız. Yada paketi almazsınız , PTT ürünü geri iade eder, ürün geri sahibine ulaştığında paranızı geri alırsınız. Zaten gümrüklü olan ürünleri satıcılar Türkiye’ye göndermiyor . Onlarda malını bu uzun süreye bağlamak istemiyor.

Artı olarak aliexpress’te ürün arama yaptığınızda zaten ülkemize gönderim yapan satıcıların ürünleri listeleniyor. (Bu özellik eskiden yoktu bundan dolayı çok sıkıntılı günler yaşayanlar oldu). İşin özeti alirxpressten alışveriş yapmak için korkmayın , bizi takip edin . grupanda mutlu alışverişler diler.

Aliexpress Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey İçin Tıklayınız.

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın

Grupanda