Aliexpress Sipariş iptali: Para iadesi Nasıl Alınır?

Aliexpress sitesinden ürün aldınız ve para iadesi almak istiyorsunuz. Aliexpress sipariş iptali para iadesi için sizlere yardım edeceğiz.

Online alışverişte popüler olan AliExpress, kullanıcılara geniş bir ürün yelpazesi sunarken aynı zamanda iade hizmeti de sağlamaktadır. Olası bir sorunda aliexpress siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Ali express Sipariş iptal etme nasıl yapılır?

Aliexpress ürünü iptali ettim para iadesi nasıl olacak?

Aliexpress Sipariş iptal Etme

Aliexpress sipariş iptal etme için siparişinizin kargolanmamış olması gerekmektedir. Aşağıdaki adımları izleyerek siparişinizi iptal edebilirsiniz.

  • Aliexpress uygulamasına gidin ve giriş yapın.
  • Uygulamada sağ alt kısımda bulunan “hesap” sekmesine tıklayın.
  • Açılan ekranın üst kısmında bulunan “siparişlerim” sekmesi altında bulunan “gönderilecek” butonuna tıklayın.
  • Satın alma işlemlerinizin içinden İptal edeceğiniz siparişinizi bulun tıklayın.
  • Siparişinizin içerisinde “cancel order” veya “siparişi iptal et” butonuna tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra iptal işleminizi satıcının onaylamasını beklemeniz gerekmektedir.

Aliexpress Sipariş İptali Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Aliexepress sipariş iptalleri tek taraflı olarak yapılamıyor. Siz siparişi iptal talebinde bulunduğunuzda satıcının da iptal işlemini onaylaması için süre tanımlanmaktadır. Bu süre zarfında aliexpress sipariş iptalinizi satıcı onaylamaz ise otomatik olarak aliexpress para iadesi gerçekleştirir.

Aliexpresin satıcıya süre tanımasının sebebi, paketi göndermiş olabilir ve kargo takip numarasını sisteme girmemiş olma olasılığı üzerinedir.

Siparişi iptal talebinizi girdikten sonra satıcı ile iletişime geçerek geçerli bir sebep sunarak işlemi yapmasını rica edin. Bu iptal talebinizi hızlaca çözmenizi sağlayabilir.

Ara sıra aliexpress te ürün siparişinizin durumları kontrol edin.

Sipariş iptaliniz tamamlandığında sipariş durumu “tamamlandı” veya “finished” olarak güncellenecektir. Bundan sonra paranızın geri ödenmesi işlemi gerçekleşir.

Aliexpress Sipariş iptali: Para iadesi Nasıl Alınır?Pin
Aliexpress Sipariş iptali: Para iadesi Nasıl Alınır? 3

Aliexpress Para iadesini Nereye Yapar?

Aliexpress geri ödeme işleminizi ödeme yaptığınız kredi karına yapacaktır.

Aliexpress Para iadesi Ne Zaman Gelir?

Aliexpress iade süresi bankanıza göre değişmekle birlikte işlem provizyon halinde iken birkaç iş günü içinde gerçekleşecektir.

Kredi kartı numaranız bu sürede değişti ise aliexpress müşteri hizmetlerine bağlanarak yeni kredi kartı numaranızı bildirmeniz gerekebilir. Aliexpress Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak

Eğer hala Aliexpress iptal edilen sipariş para iadesi gerçekleşmedi ise bankanız ile iletişime geçmek faydanıza olacaktır.

Aliexpress Kargo İptal Etme

Eğer satın aldığınız ürünün durumu “kargolandı” veya “gönderildi” ise siparişinizi iptal edemezsiniz. Aliexpress iade işlemleri için bu bağlantıyı takip ederek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

AliExpress Para İade Politikası

AliExpress iade politikası, alıcıların sorunlu veya memnuniyetsiz oldukları ürünleri iade etmelerine olanak tanımaktadır. İade politikasının temel noktaları şunlardır:

  1. İade Süreci: Ürünü iade etmek için AliExpress hesabınıza giriş yapmanız ve sipariş sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Ardından, “Öğeyi İade Et” seçeneğini seçerek iade sürecini başlatabilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünün ayrıntılarını ekleyip ücretsiz iade etiketini yazdırarak iade işlemini tamamlayabilirsiniz .
  2. İade Nakliye Masrafları: İade nakliye masrafları, siparişi kimin gönderdiğine bağlı olarak değişiklik gösterir. AliExpress’in ücretsiz iade hizmetiyle gönderilen ürünler için genellikle sıfır ücret ödemeniz gerekmektedir. Ancak, masrafınız karşılığında iade yapmak isterseniz nakliye ücretini sizin ödemeniz gerekebilir .
  3. Geri Ödeme Süresi: İade işlemi tamamlandıktan sonra geri ödeme süreci başlar. Geri ödemenin hesabınıza ulaşması genellikle bir ila üç hafta arasında değişebilir. Geri ödemenin tamamlanması için satıcıyla iletişim kurmanız ve takip numarasını sağlamanız gerekebilir .
  4. Birden Fazla Ürün İadesi: Eğer aynı satıcıdan birden fazla ürünü iade etmek isterseniz, tek bir pakette paketleyerek kargo ücretinden kaçınabilirsiniz.

AliExpress iade politikası, alıcıların güvende hissetmelerini sağlamak ve memnuniyetlerini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. iade hizmeti ve kolay iade süreci sayesinde, alıcılar istenmeyen ürünleri iade edebilir ve geri ödeme alabilirler.

Sonuç olarak, AliExpress’te sipariş iptali işlemi oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Sadece birkaç basit adımla siparişinizi iptal edebilir ve paranızı iade edebilirsiniz. İptal işlemi için belirli bir zaman sınırının unutulmaması önemlidir. Bu nedenle siparişinizi iptal etmek istiyorsanız bunu mümkün olan en kısa sürede yapmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın

Grupanda