Market Alışverişinde Zaman ve Para Tasarrufu İçin 8 İpucu

Market alışverişi çoğu insan için haftalık bir alışkanlıktır ve birçok insan için, mecburi bir görevdir. Market alışverişinde zaman ve para tasarrufu hususunda; uzun kuyruklarda beklemek, diğer alışveriş yapanlarla karşılaşmak ve haftalık alışveriş için ne satın almanız gerektiğini belirlemeye çalışırken fazla harcamamaya çalışmak sadece market alışverişi yaparken karşılaşmanız gereken rahatsızlıklardan sadece birkaçıdır.

Ancak böyle olmak zorunda değil. Market alışverişinin bir planlama ve vizyon gerektiren bir sanatı vardır. Size yardımcı olmak için, markette zaman, para ve stres seviyenizi korumanıza yardımcı olacak en iyi ipuçlarını derledik.

Market Alışverişinde Zaman ve Para Tasarrufu İçin 8 İpucu

1.Misyonunuzdan sapmayın.

Odaklı kalmak, anlık alışverişleri önlemenize yardımcı olabilir.

Alışveriş gezisi sırasında gördüğünüz tüm indirimlere sapmak kolaydır, ancak ihtiyacınıza odaklanmanız önemlidir.

İndirimli ve uygun fiyatlı ürünlerin genellikle mağazanın ön kısmına ve mağazada müşterileri çekmek için yüksek trafiğe sahip bölgelere yerleştirildiğini unutmayın.

Eğer sadece süt ve yumurta gibi temel şeylere ihtiyacınız varsa, bu ürünlerin genellikle mağazanın arka kısmında olduğunu unutmayın. Bu nedenle, eğer sadece bunlara ihtiyacınız varsa, misyonunuzdan sapmamaya ve gereksiz ürünler satın almamaya çalışın.

2.Marka isimlerine kapılmayın.

Bazen Muadili orijinal kadar iyidir.

Marka adı ve marka dışı (veya mağaza markası) ürünler genellikle aynıdır, ancak marka dışı ürünler genellikle daha küçük bir pazarlama bütçesine sahiptir veya hiç sahip değildir. Bu nedenle, mağaza markası ürünleri size daha az maliyetle mal olur.

Ayrıca, bazı marka dışı ürünler aslında marka adı ürünlerle aynı tesislerde üretilir, bu yüzden gerçekte bir şey kaybetmiyorsunuz. Bunun için üretici marka etiketini kontrol etmelisiniz.

3.Online Market Alışverişi Zamandan Tasarruf Ettirebilir.

Bazı marketler artık çevrimiçi market siparişi hizmetleri sunmaktadır. İhtiyacınız olanı telefonunuzdan veya çevrimiçi olarak sipariş verir ve ödersiniz ve siparişiniz hazır olduğunda alırsınız.

İlginizi Çekebilir:Şok Market Online Alışveriş Nasıl Yapılır?

Getir,Trendyol Market,istegelsin,A101 market vb. işletmelerin bu hizmetleri ücretsiz olarak sunup sunmadığını görmek için bölgenizde kontrol edin veya ilk alışveriş için indirim sunan kuponlara bakın.

Toplu alışveriş yaparken en iyi fiyatı sağlamak için yerel market broşürlerinizi kontrol edin.

4.Telefon hesap makinesini kullanın.

Bir büyük markette alışveriş yaparken en iyi fiyata aldığınızı varsaymak kolaydır, ancak durum her zaman böyle değildir. Bazı durumlarda, ihtiyacınız olan ürünler için o hafta yerel mağazalar daha iyi bir fiyat verebilir.

Bir sonraki toplu alışveriş gezinizde, yerel market broşürlerinizi bir rehber olarak alın. Ardından, en iyi fiyatı aldığınızdan emin olmak için hızlı matematik yapmak için telefon hesap makinesini çıkarın.

Market Alışverişinde Zaman ve Para TasarrufuPin
Market Alışverişinde Zaman ve Para Tasarrufu İçin 8 İpucu 3

Haftalık satışları inceleyerek o hafta için yemek hazırlama rehberi oluşturabilirsiniz. O hafta ne pişireceğinize dair fikirler bulmanıza yardımcı olabilir.

Yerel marketlerinizin haftalık reklamları genellikle çarşamba günü yayımlanır ve bu reklamları ekstra tasarruf için yemek hazırlama rehberi olarak kullanabilirsiniz. Haftalık satışları ve broşürleri internet , mağazada veya sosyal medyada bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:Market Alışverişinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

5.Sona erme tarihine yaklaşan ürünler için indirimler yakalayın.

Son kullanma tarihine yaklaşan ürünler genellikle ek indirimler için özel bir etiket veya etiketle işaretlenir, ancak bazen bu ürünler gözden kaçar. Alışveriş yaparken taze olmayan bir ürün bulursanız, özellikle bir meyve veya sebze gibi, bu ürünler için indirim isteyin.

6.Alışveriş yapmadan önce yemek yiyin.

Boş mideyle alışveriş yaparsanız daha fazla harcama yapabilirsiniz. Basit ama en önemlisi, aç gitmeyin. Muhtemelen fazla harcamaya ve ihtiyacınız olmayan ürünleri almanıza neden olabilirsiniz.

Araştırmalar, aç karnına alışveriş yapan insanların genellikle ihtiyaçları olmayan ürünleri satın aldığını göstermektedir.

7.Market açılışında alışverişe giderseniz ürünlere taze ve bol iken ulaşabilirsiniz.

Haftanın herhangi bir günü açılış saatinden hemen sonra gitmeyi deneyin. Bu saatlerde sadece alışveriş yapanların az olduğu için zaman ve indirimli ürünlere tükenmeden ulaşabilirsiniz.

8.Önceden doğranmış meyve ve sebzelerden kaçının.

Kendi kendinize keserek tasarruf edersiniz.

Elbette, önceden yarılmış, doğranmış ve doğranmış sebze ve meyvelerin pratikliği büyük bir zaman tasarrufu gibi görünse de, gerçekte işi evde kendiniz yapmak sadece birkaç dakika sürer. Genellikle meyve ve sebzeleri bu şekilde satın almak çok daha pahalıdır ve plastik ambalaj israfıdır.

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın

Grupanda