Letgodan Nasıl Alışveriş Yapılır?

Letgo kişisel eşyaların satışa sunulduğu mobil uygulama ve web sitesidir. Sitenin amacı üyelerin kullanmadığı ikinci el eşyalarını satışa sunması ve onları satışa çıkarmasıdır. Son güncelleme ile birlikte tüm Türkiye’ye satış yapabildiğiniz bir uygulamaya dönüşmüştür. Letgodan nasıl alışveriş yapılır? Gelin hep birlikte bakalım:

 Letgo Uygulamasında Alışveriş Nasıl Yapılır?

 Let go da öncelikle alışveriş yapılması için üyelik oluşturmak gerekir. Sonrasında arama butonundan istediği ürünü atarak bulunması gerekir. Satıcı ile mesaj yolu ile iletişime geçilir. Ürünün pazarlığı yapılır ve alacağı fiyatta anlaşma yapılır. Sonrasında satıcı ile ürünü alacağı yer için karar verilir ve uygun saat de anlaşma yapılır ve ürünü yüz yüze gidip görüşerek satın alınır. Ek olarak güvenli ödeme seçeneği de satıcı ve alıcılara sunulmuştur.

 Letgo Güvenli Ödeme Sistemi Nedir?

 Letgo da yeni hizmete sunulan güvenli ödeme hizmeti online ödeme hizmetidir. Alıcı ürünü aldıktan sonra 24 saat içerisinde ödeme yapması gerekir. Alınma işlemi gerçekleştirildikten sonra satıcı ürünü kargoya verir. Alıcı ürünü aldıktan sonra sistem üzerinden onay verirse ücret hesaba 48 saat içerisinde aktarılır. Satıcın sattığı ürünün ödeme alabilmesi için iyzico hesabı olması gerekir İyzico hesabı oluşturduktan sonra ödemesini alabilir.

Letgodan Nasıl Alışveriş YapılırPin

 Letgo’da Satıcı Sahte Ürün Gönderimi Gerçekleştirirse?

Satıcı ürünü gönderdikten hemen sonrasında kargolanması işlemi gerçekleşir. Alıcı kargoyu teslim aldığında hesabından onay vermesi gerekir. Alıcı ürünü teslim aldığında ürün sahte veya yanlış ürün gönderimi gerçekleştirir ise iade işlemi yapabilir. Bu konuda let go uygulaması üzerinden hizmet veren letgo destek ekipleri mevcuttur. Letgo destek ekibi genel olarak sorulan sorulara 48 saat içerisinde yanıt verirler.

 Letgo Ücretli midir?

 Letgo uygulaması tamamen ücretsiz olup kullanıcılara hizmet vermektedir. Kullanıcıların satışlarından herhangi komisyon veya ek ücret talep edilmez. Satıcının ürünleri daha fazla kullanıcıya erişmesi adına öne çıkarma özelliği vardır.

İlginizi Çekebilir: Trendyol Benzeri Alışveriş Siteleri Nelerdir?

 Letgo Öne Çıkarma Özelliği Nedir?

 Letgo da öne çıkarma özelliği, satıcının ürünlerinin daha fazla alıcı erişimine ulaşmasını sağlamaktır. Let go da öne çıkarma özelliği ücretli midir? Letgo da öne çıkarma özelliği ücretlidir. Kullanıcıların daha iyi deneyimli satış yapmaları adına let go belirli bir ücret almaktadır.

  Let Go Ne Zamandan Beri Hizmettedir?

 Let go 2015 yılının ocak ayından beri hizmet sunan bir mobil uygulama ve web sitesidir. Her geçen yıl yenilikleriyle kullanıcılarına farklı deneyim ekonomik olarak fayda sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın