ikinci El Satış Uygulamalarında Nasıl Hızlı Satış Yapılır?

Günümüzde çok fazla revaçta olan ikinci el satış uygulamaları sayesinde insanlar kullanmadıkları eşyalarını satarak gelirine katkıda bulunurken aynı zamanda o ürüne ihtiyacı olan başka bir kişinin ihtiyacı olan ürünü daha uygun fiyatlarla satın almasını sağlıyor.

Tüm bu uygulamaların temel mantığı satıcıların satmak istediği ürünü sisteme yüklemesinden ve ürünün alıcılara sunulmasından ibaret. Ürünün alıcıya ulaşma sürecinde ulaşım karmaşıklığını ise uygulamalar sizin yerinize çözüyor. Satış yaptığınızda size verilen kargo kodunu anlaşmalı kargolardan birine vererek ürününüzü kolayca kargoya verebilirsiniz. Ürünü kargoya verdiğiniz anda ise ürünün kargo bilgileri sisteme düşer ve ürünün kargo aşamalarını dilediğiniz gibi sistemden takip edebilirsiniz.

İnternetten İkinci El Satış Nasıl Yapılır?

Kendi eşyalarımı nerede satabilirim? diye soranlardan iseniz tam yerindesiniz. İnternetten ikini el satış uygulamaları ile bu mümkün olmaktadır. Bunlardan en bilinenleri;

 • Sahibinden.com
 • Letgo
 • Dolap
 • Gardrop

  Uygulamalarıdır. Bu uygulamaları kullanarak satışlarınızı yapabilirseniz. Satış yapılacak platformun kullanım kurallarına ve yasalara uygun bir şekilde hareket etmek önemlidir. Aşağıdaki yazılarımızı inceleyerek satış uygulamaarı hakkında detay bilgi elde edebilirsiniz.

  Letgodan Nasıl Alışveriş Yapılır ?

  Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır ?

Temelde satış yapmanız yüklediğiniz ürüne olan talep ve ihtiyaca bağlı olsa da satışlarınızı hızlandırmanın birkaç yolu var.

ikinci el satışPin

İşte ikinci El Satış Uygulamalarında Hızlı Satış Yapmanın Yolları :

 • SATACAĞINIZ ÜRÜN KIYAFET İSE MÜMKÜNSE İNSAN ÜZERİNDE FOTOĞRAFLAR YÜKLEYİN

Tüm ikinci el satış uygulamalarındaki kıyafet satışlarında alıcıların satın alım yaparken en tereddüt ettikleri şey, kıyafetin kendi üzerinde nasıl duracağıdır. Nitekim giyilmiş haliyle fotoğrafları yüklenen ürünler daha hızlı satılmaktadır. Kendi üzerinizde ürünün fotoğrafını yüklemeniz zorunlu değil, ancak sizin için mümkünse bu şekilde ürün fotoğraf yüklemesi yapmanız satış ihtimalinizi artırır.

 • FOTOĞRAF ÇEKİMİ VE IŞIK AYARLAMASI ÇOK ÖNEMLİ

Ürünü olduğundan farklı göstermeyecek şekilde uygun ışıkta özenle fotoğraflamanız satış ihtimalinizi artırır. Daha özenle ve güzel çekilmiş fotoğraflar alıcının ürünü görüp beğenmesi için oldukça önemlidir. Bu sebeple ürünlerinizin fotoğraflarını özenle çekmeye dikkat edin.

 • GÜNLÜK ÖNE ÇIKARMA HAKLARINIZI KULLANIN

İkinci el satış uygulamalarının birçoğunda bulunan günlük ürün öne çıkarma ile birlikte ürününüzün ana sayfada herkes tarafından daha çok görülür hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Varsa en çok beğeni gelen ürününüzü her gün düzenli olarak öne çıkararak satış yapma ihtimalinizi artırabilirsiniz.

 • MÜŞTERİLERİNİZE KARŞI DÜRÜST OLUN

Ürünlerinizin tüm ayrıntılarını ve varsa deformelerini ürün açıklamalarında belirtmeye özen göstermeniz müşteri ilişkilerinizi güçlendirir ve size dürüst bir satıcı profili sağlar. Unutmayın ki alıcıların sizin hakkınızdaki değerlendirmeleri okuması sizin profilinizden ürün satın almak konusundaki fikirlerini etkileyebilir.

 • UYGUN FİYATLANDIRMA YAPIN

Ürünlerinize hak etmediği uçuk fiyatlar vermekten kaçınmaya çalışın. Ürünlerin piyasadaki fiyatlarını ve durumlarını göz önünde bulundurarak ürün fiyatlandırması yapmanız daha hızlı satış yapmanızı sağlayacaktır. Ürün için piyasada belirli bir fiyat aralığı bulunur, bu fiyat aralığına uygun bir fiyat belirleyin.

 • PROFİLİNİZDE KENDİNİZDEN VE ÜRÜNLERİNİZDEN BAHSEDİN

İkinci el satış uygulamalarının çoğunda satıcı profilinde kendinizden bahsetmeniz için ayrılmış bir alan bulunur. Bu alana ürünleriniz ve bir satıcı olarak kendiniz hakkında alıcılara güven verecek açıklamalar yazarak satışlarınızı hızlandırabilirsiniz.

 • ETKİLEŞİMDE KALIN

Bu uygulamalarda sizi takibe alan kişilere karşılık verip siz de onları takip ederek takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Takipçi sayınızı artırarak yeni yüklediğiniz ürünlerden daha fazla kişinin haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

 • ÜRÜNÜN DURUMU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VERİN:
  İkinci el ürünün genel durumunun, fiziksel açıdan ve işlevsellik açısından iyi olduğundan emin olun.
 • GARANTİ VE GARANTİ BELGESİ :
  Ürünün garanti süresi ve garanti belgeleri bulunup bulunmadığına dikkat edin.
 • SATIŞ YERİNİN GÜVENLİĞİ:
  Ürünü satmak istediğiniz platformun güvenilir olup olmadığını araştırın.
 • ÜRÜNÜN GEÇMİŞİ:
  Ürünün geçmişini araştırın, önceki sahiplerinin memnuniyet durumları, ürünün kullanımına ait bilgiler vb.
 • TESLİMAT VE TESLİMAT MASRAFLARI:
  Ürünün teslimatının nasıl yapılacağı ve teslimat masrafları hakkında mutabakat sağlayın.

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın