Yüklemeniz Gereken En iyi Tv Box Uygulamaları

TV box uygulamaları nelerdir? TV box uygulamaları, TV boxlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, çok çeşitli işlevler ve eğlence seçenekleri sunan yazılım programlarıdır. Bu uygulamalar çeşitli içerik ve hizmetlere doğrudan televizyon ekranından erişim olanağı sunarak kullanıcı deneyimini geliştirmektedir.

Bugün Sunacağımız tv box uygulamaları ile tv boxınızı daha kullanılabilir ve fonksiyonel hale getirirken, ekstra olarak tv boxınızda bulunması gereken genel uygulamalardan da bahsedeceğiz.

TV Box Uygulamaları Neden Önemli?

TV kutusu uygulamaları, kolaylıkları ve çok yönlülükleri nedeniyle giderek önem arz etmektedir. Kullanıcıların oturma odalarının rahatlığında film, TV şovları, dizileri izlemesine, oyun oynamasına, üretkenlik araçlarına erişmesine ve çok daha fazlasına olanak tanır. Asıl önemli mesele ise her uygulamanın tvboxa uygulamaların uyumluluk sorunlarından kaynaklanmaktadır. Tv boxlar genel olarak bir kumanda ile yönetildiğinden dokunmatik ekranlara göre tasarlanan uygulamalarda problemler oluşmaktadır. Bu nedenle tv boxınıza uygun uygulamalar seçmek önemli bir mesele halini almaktadır.

Popüler TV Box ile Uyumlu Uygulamalar

Tv boxunuzla uyumlu uygulamaları bulmak can sıkıcı gibi görünsede aslında bir kaç küçük hamle ile uyumlu uygulamalara ulaşabilirsiniz. Google play market haricinde kullanabileceğiniz bir market bulunmaktadır. Onun adı: Aptoide tv

Bu uygulama ile tv box uyumlu uygulamaları hiç aramadan direkt olarak telefonunuza kurabilirsiniz. Bu sayede tv box uygulamaları aramanıza gerek kalmayacak ve zengin içeriği ile ihtiyaçlarınızın çoğunu karşılayacaktır.

İşte sizlere tv box ile uyumlu çalışabilecek Yayın akışı ve Dijital içerik uygulamaları :

Exxen Tv: Acun medya tarafından ülkemizde faaliyet gösteren, yerli ve yabancı içerikleri mevcut olan, Avrupa kupaları ve çeşitli futbol liglerine sahip bir yerli dijital yayın platformudur. Tvboxnızda kullanabilirsiniz. (ücretli).

Tabii: TRT tarafından geliştirilen Tabii dijital yayın platformu. Özümüzden bir şeyler ve ülkemizin etnik, kültürel ve dini birikimine göre bir yayın politikasına sahip dijital içerik platformudur.(ücretsiz).

tv box uygulamalarıPin

Netflix: Genel olarak Netflix, geniş bir film, TV şovu, belgesel ve orijinal içerik kitaplığı sunan lider bir yayın hizmetidir. Kullanıcı dostu bir arayüz ve kişiselleştirilmiş öneriler sunar. (ücretli)

Puhu Tv: Doğuş grubuna ait yerli bir dizi izleme uygulaması.(ücretsiz)

Bein Connect: Türkiye süper lig maçları ve tv yayıncılığına sahip tv box uygulamaları kategorisinde sayabilirsiniz.(ücretli)

Amazon Prime Video: Geniş bir film ve TV şovu kütüphanesine sahip amazon prime video, netflix alternatifi bir yayın uygulamasıdır. Amozon prime video ile fazladan amazon üzerinden ücretsiz kargo hizmetinden faydalanırsınız. (ücretli)

YouTube: Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin nihai kaynağı lan youtube uygulaması tv boxunuzla uyumlu olarak çalışmaktadır.(ücretsiz-premium seçeneği) Youtube Premium İndirimli Almak

Youtube Kids: Çocuklar için içerik platformu. Ücretsiz, Ebeveyn kontörlü, yaşa göre içerik sunma özellikleri ile tv box uygulamaları arasında popülerdir.

TRT Çocuk: Youtube kids alternatifi yerli ve güvenli bir içerik yayın platformu. (ücretsiz)

TRT Dinle: Ücretsiz ve reklamsız, Müzik, Podcast, Sesli kitap içeriği, Spotify benzeri yerli müzik uygulaması.

Spotify: En sevdiğiniz müziğin keyfini büyük ekranda çıkarmanın bir yolu spotfy tv box ile uyumlu uyglamalar arasında yer almaktadır.(ücretsiz-premium seçeneği) Spotify Alternatifi Ücretsiz Uygulamalar

TV Box Kullanımını Kolaylaştıran Uygulamalar

Tv box dokunmatik bir ekrana sahip bir cihaz gibi kullanılamadığından kumanda üzerinden yönetilmektedir. Bu nedenle kullanım zorlukları ile karşı karşıya kaldığınız durumlar olacaktır. Ekran kaydırma zorlukları klavye kullanım zorluğu gibi. Bu problemlerle başa çıkmanın bir kaç yolundan bahsedelim.

Cetus Play: Air mause gibi kullanabileceğiniz, Telefonunuzdan açtığı klavye ile hızlı yazmanıza zamandan tasarruf etmenizi sağlayan bir kumanda uygulamasıdır. Bunların yanında cetus uygulaması ile tv boxınıza uygulamalar yükleyebilir, seçtiğiniz likleri tv box üzerinden açabilir, yüklü uygulamalarıda yönetebilirsiniz. cetus play tv box uygulamaları arasında yüksek kullanıcı hacmine sahiptir. Google play üzerinden indirilebilir. Bu sorun için aşağıdaki seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

Pin

Mouse ve Bağlamak: Usb girişlerinize ister kablosuz isterseniz kablolu mause veya klavye bağlayarak kullanabilirsiniz.

Air kumanda: Air kumandalar kol hareketinize göre hareket eden bir mouse gibi kullanılabilen, tv boxlar ve smart tvler için kullanım kolaylığı sağlayan cihazlardır. Bazı air mouselar mikrafona sahiptir. Bu şekilde ses ile arama-yazma işlemlerinide yapabilirsiniz.

Air Screen: Android TV box cihazları genel olarak Google Cast’ı destekler. Bu, Android akıllı telefonlardan ve Chrome tarayıcı ve gibi diğer Google ürünlerinden içeriği doğrudan TV box ile ekranınıza yansıtabileceğiniz anlamına gelir. Fakat Wifi üzerinden telefon ekranınızı yansıtmak istiyorsanız air screen ile bunu başarabilirsiniz.

TVUsage: Android TV box için ekran süresi kısıtlamalarını ayarlamanıza ve çocukların izleme alışkanlıklarını izlemenize olanak tanıyan bir ebeveyn kontrolü uygulamasıdır. Farklı uygulamalar için farklı limitler belirleyebilir ve uygulamayı pin koduyla şifreleyebilirsiniz. TVUsage, ebeveyn kontrolünün yanı sıra yetişkinler için de faydalıdır. Uygulama size ekran başında kalma süreniz hakkında genel bilgiler verir ve Netflix gibi uygulamalar için mola zamanlayıcıları ayarlamanıza olanak tanır.

ShareME: Bu uygulama ile cep telefonunuzdaki yüklü uygulamaları tv boxunuza gönderebilir veya herhangi bir dosyayı tv boxınıza gönderebilirsiniz. Bu uygulamanın en önemli özelliği wi-fi üzerinden gönderim yapmasıdır. Tv boxunuz bluetooth özelliğine sahip olmasa bile bu uygulama ile dosya transferi yapabilirsiniz.

Puffin TV Tarayıcısı: Puffin TV Tarayıcısı, özellikle Android TV için tasarlanmış bir web tarayıcısıdır. Sonuç olarak Puffin TV hızlıdır ve Android TV uzaktan kumandanızla sorunsuz bir şekilde çalışır. Puffin TV ayrıca Adobe Flash Player’ı da destekler ve gerektiğinde etkinleştirebilirsiniz.

MX Player: MX Player uzun zamandır Android’deki en iyi video oynatıcılardan biri olarak kabul ediliyor. Uygulama çok sayıda codec bileşenini oynatabilir ve altyazı dosyalarını destekler. MX Player’ın arayüzü de pürüzsüz ve kullanımı kolaydır. MX Player ayrıca hem yerel olarak kaydedilmiş dosyaları hem de harici sürücülerdeki içeriği okuyabilir, bu da onu Android TV box cihazında USB bağlantı noktaları bulunan herkes için mükemmel bir arkadaştır.

TV İzleme Uygulamaları: Uygulama marketinden indireceğiniz Tv izleme uygulamaları ile tv box üzerinden TV kanallarını seyredebilir, anten veya uydu cihazı olamadan tv yayını izleyebilirsiniz.(internet bağlantısı gereklidir.)

TV Box’da Oyun Oynama Uygulamaları

TV kutularında oyun oynamak son yıllarda önemli bir popülerlik kazanmıştır. Doğru oyun uygulamalarıyla TV ekranlarında konsol benzeri bir oyun deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

TV box için popüler oyun uygulamaları:

TV boxlar için popüler oyun uygulamalarından bazıları arasında Asphalt 9, Crossy Road ve Minecraft bulunmaktadır.

Steam Link uygulaması ile steam hesabınızda kayıtlı oyunları bilgisayarınızı bir hdmi bağlantısı olmadan tv ekranınıza yansıtabilir ve bir oyun kolu ile oyunlarınızı tv box uygulamaları üzerinden oynayabilirsiniz.

Bir oyun kumandasını TV Boxa nasıl bağlarsınız?

Bir TV kutusundaki oyun deneyimini geliştirmek için kullanıcılar, Bluetooth veya USB yoluyla bir oyun kumandasını veya denetleyiciyi bağlayabilirler. İlgili makale:TV Boxu Oyun Konsoluna Dönüştürmek

Oyun deneyiminizi optimize etmek için ipuçları:

Ekran ayarlarını yapmak, önbelleği düzenli olarak temizlemek ve istikrarlı bir internet bağlantısı kullanmak, bir TV boxda oyun performansını optimize etmeye yönelik bazı ipuçlarıdır.

Verimlilik Tv Box Uygulamaları

TV Box için Ofis Programları:

Belgeler, e-tablolar ve sunumlar oluşturmak ve düzenlemek için Microsoft Office veya Google Dokümanlar gibi ofis paketlerine TV boxlarınızdan erişebilirsiniz.

Not alma ve organizasyon uygulamaları:

Kullanıcıların not almasına, yapılacaklar listesi oluşturmasına ve hatırlatıcılar ayarlamasına olanak tanıyan Evernote veya Google Keep gibi uygulamalarla düzenli kalabilirsiniz.

Dosya yönetimi uygulamaları:

ES Dosya Gezgini veya Solid Explorer gibi uygulamalarla TV kutusundaki dosyaları kolayca yöneterek kullanıcıların dosyalara göz atmasına, kopyalamasına, taşımasına ve silmesine olanak tanır.

Tv box için Video konferans uygulamaları:

Zoom, Google Meet, Eba gibi video konferans uygulamaları aracılığıyla iş arkadaşlarınızla, arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurun, toplantıları ve toplantıları büyük ekrana taşıyın. Bu uygulamaları kullanabilmek için tv boxınıza bir web cam bağlamanız gerekecektir. Aşağıdaki video size yardımcı olacaktır.

Görev yönetimi uygulamaları:

Todoist veya Trello gibi uygulamalarla görevleri ve görev tanımlamaları yapabilirsiniz. Yaptığınız planları bu uygulamar ile televizyonunuz üzerinden de rahatça takip edebilirsiniz. Videoya gitmek için tıklayınız.

Tv Box İçin Eğitim Uygulamaları

Dil öğrenme uygulamaları:

TV ekranında etkileşimli dersler ve alıştırmalar sunan Duolingo veya Babbel gibi uygulamalarla yeni bir dil öğrenebilirsiniz.

Eğitsel oyunlar ve testler:

Kahoot veya BrainPOP gibi TV box uygulamalarında eğitici oyunlara ve testlere katılın, öğrenmeyi eğlenceli ve etkileşimli hale geti

Çevrimiçi kurs platformları:

Coursera veya Udemy gibi platformlardaki çevrimiçi kurslara TV boxunuzdan erişebilirsiniz. Udemy Ücretsiz Kurslar Nasıl Bulunur?

Bilim ve doğa uygulamaları:

Eğitim içeriği ve etkileşimli deneyimler sağlayan NASA, National Geographic veya Star Walk gibi uygulamalarla bilim ve doğanın harikalarını keşfedebilirsiniz.

Tarih ve coğrafya uygulamaları:

TV ekranında sürükleyici öğrenme fırsatları sunan History Channel veya Google Earth gibi uygulamalarla tarihe ve coğrafya hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Fitness ve Sağlık Uygulamaları

TV box için egzersiz uygulamaları: Büyük ekranda rehberli egzersizler ve egzersiz rutinleri sağlayan Nike Training Club veya Fitbod gibi egzersiz uygulamalarını kullanabilirsiniz.
Meditasyon ve farkındalık uygulamaları: TV kutusunda rahatlatıcı ses ve görsel deneyimler sunan Headspace veya Calm gibi meditasyon uygulamalarıyla rahatlayın ve farkındalık pratiği yapabilirsiniz.
Beslenme ve yemek planlama uygulamaları: MyFitnessPal veya Yummly gibi uygulamalarla sağlıklı yemekler planlayabilir ve beslenmenizi takip ederek dengeli beslenmenizi destekleyebilirsiniz.
Sağlık izleme uygulamaları: Fitbit veya Samsung Health gibi uygulamalarla sağlık ve fitness hedeflerinizi izleyin ve TV ekranınıza öngörüler ve veriler sağlayabilirsiniz.
Yoga ve esneme uygulamaları: Rehberli yoga seansları ve esneme egzersizleri sunan Daily Yoga veya Down Dog gibi uygulamalarla esnekliği artırın ve yoga yapabilirsiniz.

Eğlence Uygulamaları

Müzik akışı uygulamaları: Geniş bir şarkı ve çalma listesi kitaplığına erişim sağlayan Spotify veya Apple Music gibi uygulamalarla en sevdiğiniz müziğin keyfini büyük ekranda çıkarabilirsiniz.
Podcast uygulamaları: Çok çeşitli podcast türleri ve bölümleri sunan Spotify veya Stitcher gibi uygulamalarla TV kutunuzdaki podcast’leri dinleyebilirsiniz.
Sanal gerçeklik uygulamaları: TV ekranında eğlenceye yeni bir boyut kazandıran Oculus veya Google Cardboard gibi uygulamalarla kendinizi sanal gerçeklik deneyimleri yaşayabilirsiniz.

TV Box Uygulamaları Hakkında Sık Sorulan Sorular

TV Box uygulamaları için herhangi bir abonelik ücreti var mı?

Bazı uygulamalar, örneğin Exxen ve Amazon Prime Video vb. abonelik ücreti gerektirmektedir.

TV Box uygulamaları hangi cihazlarda çalışır?

Genel olarak seçtiğiniz cihazın yazılımına göre değişmesine karşın, Çoğu tv box uygulamaları desteklemektedir.

TV Box uygulamalarını nasıl güncellerim?

Kullandığınız cihaza bağlı olarak, Uygulama marketi üzerinden veya uygulama internet sitesinden güncel dosyaları indirerek güncelleyebilirsiniz.

TV Box uygulamaları ücretsiz mi?

Uygulamaların bazıları ücretsiz, Bazıları ücretli olabilmektedir.


TV box uygulamaları, evimizin rahatlığında içerikleri takip etme, ve çeşitli etkinliklere katılma biçimimizde devrim yaratmaktadır. İster film izleyin, ister oyun oynayın, ister üretkenliği artırın, bu tv box uygulamaları sonsuz olanaklar sunmaktadır. Bu makalede bahsedilen çok çeşitli TV box uygulamalarını yükleyerek tv box deneyiminizi iyileştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın