Telefonum Wifiye Bağlanmıyor? Ne Yapmalıyım?

Belki internette gezinmek için bir akıllı telefon kullanan biri benzer bir deneyim yaşamıştır: Telefonum wifiye bağlanmıyor, doğru wifi şifresini girip, cep telefonu ile wifiye bağlanmak istiyorsunuz ancak ağ hala giremiyorsanız çözüm için buradayız. 

Wifi bağlanma sorunu yaşıyorsanız pek çok nedeni olabilir. Bunları tek tek nasıl analiz edip ortadan nasıl kaldıracağımızdan bahsedelim. Telefonunuz Wifiye bağlanmıyorsa aşağıda sıraladıklarımızı deneyebilirsiniz.

Telefon Wifi Bağlanmıyorsa Aşağıdakileri Uygulayın:

Telefon internete bağlanmıyor mu?

İnternetim var ama kullanamıyorum mu diyorsunuz?

Telefon Wifi Açılmıyor mu?

İlk olarak internet açık mı öncelikle kontrol ediyoruz. Wi-fi devre dışı olabilir. Telefonunuzun üst kısmından wifi simgesine tıklayın ve interneti açın. Bağlanacağınız wifi ağına tıklayın ve şifresini girin.

Problem devam ediyorsa telefonunuzu uçak moduna alıp tekrar normal moda getirin.

(wifi neden açılmıyor? telefonunuz uçak modunda kalırsa açılmayabilir.)

Buda işe yaramadıysa wifi bağlantı Sorununun çözümü için aşağıdakileri uygulayın.

Ağ Ayarlarınızı sıfırlayın:

 • Adım 1: Telefon ayarlarını açın, “Wi-Fi”yi seçin, ardından şu anda bağlı olan wifi sinyalini gördüğünüzde en sağdaki küçük mavi daire okuna tıklayın. Veya üzerine tıklayın bu durum telefonunuzun modeline göre değişiklik gösterecektir.
 • Adım 2: wi fi ağını tıklayayarak “Bu ağı unut” u tıklayın. Ardından cep telefonunun wifi bağlantısı kesilecektir. Bu şekilde, sinyal kaynağına tekrar bağlanmak için tıkladığınızda cep telefonu otomatik olarak bağlanmayacak, ancak bağlı wifi şifresini tekrar girmeniz gerekecektir. Cep telefonu ağı bir kez yeniden tanımlayacaktır.
 • Adım 3: Daha kapsamlı bir şekilde sıfırlamak istiyorsanız, sırasıyla Ayarlar—Genel—Geri Yükle‘yi açabilir ve “Ağ Ayarlarını Geri Yükle” seçebilirsiniz.  
 • Bu şekilde cihaz yeniden başlayacaktır. Yeniden başlattıktan sonra daha önce bağlanan tüm ağlar kaydedilmeyecek ancak yeni ağlar olarak tanınacaktır. Bağlanmak için wifi şifresini girmeniz gerekecektir.
 • Adım 4: Sorun devam ediyorsa, wifi sorununu çözmek için telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.
telefonum wifiye neden bağlanmıyor?Pin

Cep Telefonum Wifiye bağlıysa Ancak İnternet’e Erişemiyorsa Ne Yapmalıyım?

Telefon neden internete bağlanmaz?

Böyle bir durumda büyük ihtimalle, internet sağlayıcınızdan kaynaklı bir kesinti yaşıyor olma ihtimaliniz yüksek. Böyle bir durumla karşılaştığınızda modeminizi kapatın. 1-2 dk. bekledikten sonra tekrar açın. bağlantınız gelirse sorun hallolmuş olur.

Eğer sorun çözülmediyse internet sağlayıcınızla iletişime geçin. Birde modeme gelen kabloların tam olarak oturup oturmadığını kontrol edin. Eğer bunlarla ilgili bir problem görünmüyorsa aşağıdaki adamlara geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:Wifi Araması Nedir ? Vo-Wifi Ne işe Yarar?

 • Adım 1: Geçerli kablosuz yönlendiriciye bağlı bilgisayarın tarayıcısını açın, adres çubuğuna 192.168.1.1 girin (bazı yönlendiriciler 192.168.0.1’dir, öğrenmek için modemin alt etiketine bakın), web yapılandırmasında oturum açın mevcut yönlendiricinin arayüzü, kullanıcı Varsayılan ad ve şifre admin’dir. (Şifreler Farklı olabilir. modem alt etiketinde bilgiler bulunabilir.)
 • Adım 2: Yönlendiricinin ağ ayarları altında, önce yönlendiricinin WAN bağlantı noktası ayarları seçeneğini bulun. Buradaki “tipi” almak, meselenin özüdür. Yaygın olarak kullanılan iki tür vardır: PPPoE ve DHCP. Bunu durumunuza göre seçin. Bu bir ev ADSL çevirmeli İnternet erişimi ise, PPPoE’yi seçin; bir konut genişbant veya doğrudan ağ arayüzüne sahip bir otel ise, DHCP’yi seçin.
 • Adım 3: DHCP ise, başka bir ayar gerekli değildir, yönlendirici otomatik olarak ilgili ağ ayarlarını alacaktır. PPPoE’yi seçerseniz, doğru kullanıcı adı ve şifreyi girmeniz gerekir. Bunlar şebeke servis sağlayıcıları tarafından sağlanır. Şifrenizi unutursanız internet sağlayıcısı ile iletişime geçmeniz gerekir.
 • Adım 4: Ardından, yönlendiricinin LAN bağlantı noktası ayarlarını kontrol edin. Farklı markaların ayarları aslında benzerdir.En önemli şey DHCP fonksiyonunu etkinleştirmek, böylece router cihaz LAN portuna bağlandığında veya wifi’ye bağlandığında cihaza bir IP adresi atayabilir. IP adresleri, 192.168.1.X gibi aynı ağ segmentindedir.
 • Adım 5: Son olarak, yönlendiricinizin güvenlik ayarlarını kontrol edin. MAC veya IP adresi bağlantılarını kısıtlayan bazı güvenlik politikalarının veya ilgili hız sınırı politikalarının etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol edin. Evet ise, kapatın, aksi takdirde yalnızca belirli MAC veya IP adreslerine sahip cihazlar bağlanabilir.

Cep Telefonu Şebeke Sorunları Çözmenin 5 Önemli Yolu!

Telefon Neden İnternete Bağlanmıyor?

Telefon wifi çekmiyor ise telefonunuzun kendine has bir problemi olabilir. telefon wifi sorunu genellikle desteklenmeyen modem sinyalinden de kaynaklanıyor olabilir. Bazı Modemler 2.4 Ghz ve 5 Ghz olarak sinyal yayar. Telefon wifi görmüyor ise bundanda kaynaklı olabilir.

Telefon İp Adresini Almıyor Sorunu Çözümü

İp adresi almıyor hatasını aldığınız wifi ağının üzerine tıklayın

 1. Menüden “Gelişmiş” ayarları tıklayın.
 2. ip ayarını “DHCP” den “statik” olarak değiştirin.
 3. ip adresi kısmına “192.1681.77” yazın.
 4. DNS kısmına “8.8.4.4” yazın. Ve kaydedin.
 5. Artık telefonunuz wifiye bağlanacaktır.

Bu yaptıklarınız bir işe yaramadıysa wifi alıcınız veya modeminizde problem olabilir. Bir yetkili servisle görüşmeniz en iyisi olacaktır. Bugünlük bu kadar aklınıza takılanları yorumlar kısmından sorabilir. Fikirlerinizi sunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın

Grupanda