Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır?

İnternetten alışveriş ve satış işlemlerinin yaygınlaşması ile birlikte ikinci el satış ve alışveriş uygulamalarda yaygınlaştı. Peki Dolap uygulaması nedir ve dolap uygulaması nasıl kullanılır?Bugün bunlardan bahsedeceğiz.

Dolap Uygulaması Nedir?

Dolap; uygun fiyatlarla alışveriş yapabileceğiniz, kullanmadığınız ya da size olmayan eşyaları ikinci el olarak satabildiğiniz bir uygulamadır. Böylelikle hem evdeki fazlalıklarımızdan kurtulmuş oluyoruz hem de ev ekonomisine katkı sağlamış oluyoruz. Dolap uygulaması nasıl kullanılır acaba dediğinizi duyar gibi oluyoruz. Gelin hep birlikte bakalım:

 Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Dolap uygulamasını Kullanmak için uygulmasını indirmeniz gerekmektedir. Dolap uygulaması sizden ad-soyad, cep telefon numarası, adres gibi bilgileri isteyecektir. Gerekli bilgileri girdikten sonra üyeliğiniz tamamlanacaktır. Artık dolap uygulamasında alışveriş ve satış işlemine başlayabilirsiniz. Diğer internet sitelerinde nasıl alışveriş yapıyorsanız aynı şekilde yapıyorsunuz. Ürünü seç ödemeyi yap , ürün gelince onayla. yapmanız gereken sadece bu kadar.

Dolaptan Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat edilmeli?

Dolap Uygulamasından alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus ürünün durumunu iyi incelemek olacaktır. Ürünlerin Çoğu ikini el ürünler olduğundan satın alacağınız ürünün fotoğraflarını iyice kontrol etmelisiniz. Gerekirse satıcı ile yazışarak ürün hakkında detaylı bilgi almalısınız. Kargo ücretleri alıcıya ait olduğu için (satın alırken peşin ödenir) Kargo ücretini de fiyatına eklemeyi unutmayın.

Eğer ürün size anlatıldığından farklı bir şekilde geldiyse iade etmeniz mümkündür. Fakat keyfi iade kabul edilmemektedir.

 Dolap Uygulamasında Nasıl Satış Yapılır ?

 Üyelik işlemleriniz tamamlandıktan sonra satmak istediğiniz ürünlerin fotoğraflarını farklı açılardan çekerek uygulamaya yüklüyorsunuz. Ürünleriniz için gerekli açıklamalar yapmanız gerekmektedir. Etiketli olup olmadığı, kaç kere giyildiği, herhangi bir kusurunun olup olmadığı, beden ölçüleri gibi satışınızı kolaylaştıracak bilgileri mutlaka eklemeniz gerekmektedir. Ürününüzü beğenen alıcılar fiyat için size teklif gönderebilirler. İster o fiyatı kabul edip satışımızı gerçekleştirebiliriz ya da siz karşı bir teklifte bulunabilirsiniz.

dolap uygulamasıPin

 Dolap uygulamasında Satışları Nasıl Artırabilirim?

 Sürekli ürün yüklemeniz gerekmektedir. Ürünlerinizi almak isteyenler ile devamlı iletişim halinde olmanız satışlarınızı daha da artıracaktır. Ayrıca fiyat belirlerken diğer satıcıların verdiği fiyatları karşılaştırmanız size fayda sağlayacaktır. Satışa koyduğumuz ürünlerin kargo boyutlarına göre alıcı ya da satıcıdan kargo ücreti kesilmektedir. Kargo ücretleri satıcı tarafından ödenirse satış yapmanız daha da kolaylaşabilir.

İlginizi Çekebilir: Letgodan Nasıl Alışveriş Yapılır ?

 Alıcı ve satıcı her konuda anlaştıktan sonra sıra geliyor ürünü kargoya vermeye. Bu aşama en kolayıdır. Ürünü güzelce paketledikten sonra, dolap uygulamasının anlaşmalı olduğu kargo şirketlerine giderek ürünü teslim ediyorsunuz. Kargo şirketinde hiç bir evrak doldurmanıza gerek yoktur. Uygulamadan temin edeceğiniz bir kod ile işleminizi hemen gerçekleştiriyorsunuz. Kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek için de yine uygulamadan takip işlemi yapabilirisiniz.

 Dolapta Ödemeler Hesabıma Nasıl Geçer?

 Üye olurken iban numarası yazmanız gerekmektedir. Satış gerçekleştirdikten sonra alıcının onay vermesi gerekmektedir. Onay verilmeyen işlemlerde ise 3 gün içinde para hesabınıza geçmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken husus ise; ürünü koyduğunuz fiyat üzerinden uygulama da sizden komisyon almaktadır. O yüzden bakiye hesabınıza az geçerse şaşırmayın.

 Dolap Uygulamasında Hangi Ürünler Bulunmaktadır?

 Sadece kadın giyimine yönelik bir uygulama değildir. Erken giyimi, ev eşyası, bebek ürünleri, makyaj ürünleri, elektronik ürünlerinin alış ve satışının yapıldığı bir platformdur.

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın

Grupanda