Aliexpress’ten Vergiler Dahil Alışveriş Nasıl Yapılır?

Aliexpress’te vergi dahil mi? Bu soruya cevabımız -Evet! Gayet makul ve mantıklı bir durum. Eskiden gümrüklerde takılan ürünleriniz vergilerini peşin ödediğiniz için kapınıza kadar sorunsuz ulaşacaktır. Bugün sizlere Aliexpress’ten vergiler dahil ödeme nasıl yapılır ve avantajlarından bahsedeceğim.

Aliexpress’ten gümrük vergilerini peşin ödemeniz size daha az zahmetli bir alışveriş deneyimi yaşatacaktır. Bu şekilde yaptığınız alışverişlerde gümrük vergisi otomatik hesaplanır ve satış fiyatına eklenir. Bu şekilde alışveriş yaptığınızda ürününüzün gümrükte kalıp kalmayacağını düşünmeden fiyatın makul olup olmadığını hesaplamadan pratik bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Aliexpress’te Vergiler Dahil mi?

Evet Aliexpress alışverişlerinde, ödeme ekranına geldiğinizde vergi otomatik olarak toplam tutara eklenir ve tüm vergi ücretlerini peşin olarak ödersiniz. Bundan bir kaç yıl önce vergiler peşin olarak ödenerek alışveriş yapılamıyordu. Bu nedenle gümrüklerde kalan ürünler, haddini aşan vergilerle karşılaşıyorduk. Aliexpress vergi dahil alışveriş ile bu sorun ortadan kalkmış oldu.

Aliexpress Vergi Dahil Ödeme Nedir?

Aliexpress vergi dahil ödeme, Vergilerin ödeme ekranında peşin olarak alınması anlamını taşımaktadır. Aliexpress’ten vergiler dahil alışveriş yaparak, Gümrükleme işinin çoğunu önden çözmüş olursunuz. Bir diğer avantajı ise ne kadar vergi ödeyeceğinizi görerek ürünün size gelecek tam maliyetini hesaplamak, ve işinize gelmiyorsa satın almamanıza yarayacaktır.

AliExpress’te vergiler dahil alışveriş yapmanın bazı avantajları vardır. Vergiler dahil alışveriş yaparak, ürünleri satın alırken ek vergi ödemek zorunda kalmazsınız. Bu, alışveriş yaparken daha öngörülebilir bir maliyet sağlar ve sürpriz vergi maliyetlerinden kaçınmanıza yardımcı olur.

Aliexpress Vergiler Dahil Alışveriş Nasıl Yapılır?

Son ödeme ekranına geldiğinizde aşağıdaki örneklerinden anlaşılacağı üzere vergilendirme yapılmaktadır. Aliexpress vergiler dahil ödeme ekranında vergiyi görebilir ve ödeme yapmadan ekrandan ayrılabilirsiniz.

Sırasıyla şu şekilde vergiler dahil ödeme yapabilirsiniz:

 1. satın alacağınız ürünü aliexpressten seçin
 2. ürün ile ilgili seçenekleri belirleyin.(özellik ve boyut vb.)
 3. Daha sonra ”Şimdi Satın Al Butonuna tıklayın.
 4. Son ödeme ekranına geldiğinizde ekranda vergi ve varsa kargo ücretinin yansıtılarak toplam tutarı göreceksiniz.
 5. Eğer ödeme yapmaya karar verdiyseniz kredi kartı bilgileriniz girerek siparişinizi verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Aliexpress Gümrük Vergisi: Bilinmesi Gerekenler

Bu aşamalardan sonra artık paketinizin tarafınıza ulaşmasını bekleyeceksiniz. Vergileri peşin ödendiğinden sizin gümrük işlemleri ile uğraşmanıza gerek kalmayacak ve paketiniz zahmetsizce tarafınıza ulaşacaktır.

Aliexpress'ten vergiler dahil alışveriş, aliexpress vergi dahil ödemePin
aliexpress vergiler dahil alışverişPin
Aliexpress'ten Vergiler Dahil Alışveriş Nasıl Yapılır? 7

Aliexpress’ten Vergisiz Alışveriş Mümkün mü?

Maalesef böyle bir alışveriş mümkün değildir. Tüm alışverişleriniz gümrük vergisine dahildir. Vergiler dahil alışverişin en iyi yanı ne kadar vergi çıkacağını görmeniz ve buna göre alışveriş yapmaya karar vermenizdir. Eğer vergi işimize gelmiyorsa satın almayarak başka seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Aliexpress Vergiler Dahil Alışveriş Deneyimi:

Vergiler dahil sistemden yaptığımız alışveriş örneği. Ürün elime ulaştı ve tekrar bir gümrük vergisi ödemedim. Genel olarak dağıtım işlemlerini PTT kargo azda olsa Aras dağıtımlarını yapmaktadır.

Aliexpress'ten Vergiler Dahil Alışveriş Nasıl Yapılır?Pin
Aliexpress'ten Vergiler Dahil Alışveriş Nasıl Yapılır? 8
Aliexpress'ten Vergiler Dahil Alışveriş Nasıl Yapılır?Pin
Aliexpress'ten Vergiler Dahil Alışveriş Nasıl Yapılır? 9
Aliexpress'ten Vergiler Dahil Alışveriş Nasıl Yapılır?Pin

Aliexpress Vergiler Dahil Bazı Mağazalar:

 • Tronsmart official store *kulaklık elektronik eşya
 • KINGNUOS Official Store * akıllı saat
 • Ever Pretty official store * bayan giyim
 • F&H Interior Store * otomobil aksesuar
 • ZOHAN Pro Store *kulaklık
 • AUN Official Store * projekiyon cihazı
 • KAVI’S Engrave Store *cüzdan
 • VOXLINK official store *telefon kablo sarj aletleri
 • WOTOBE Official Store *telefon kablo sarj aletleri
 • For..You Store *maske
 • souness Electric Toothbrush Store *diş fırçası
 • LIGE SmartWatch Discount Store * akıllı saat
 • SNDWAY Aliexpress Store
 • BlitzWolf Official Store

Son olarak, AliExpress’den vergiler dahil alışveriş yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar şunlardır: Öncelikle, ürün açıklamasını ve müşteri yorumlarını dikkatlice okuyun. Bu, ürünün özellikleri, kalitesi ve satıcının güvenilirliği hakkında bilgi edinmenizi sağlar. Ayrıca, ödeme yapmadan önce toplam fiyatı ve teslimat ücretlerini kontrol edin. Son olarak, siparişinizin durumunu takip edin ve herhangi bir sorunla karşılaşırsanız AliExpress müşteri hizmetleriyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İlginizi Çekebilir

“Aliexpress’ten Vergiler Dahil Alışveriş Nasıl Yapılır?” üzerine 38 yorum

 1. Merhaba vergisini ödediğim ürünleri şuan gümrük işlemleri tamamlamadı diyerek gümrükte tutuyorlar ne yapmam gerekiyor bir bilginiz var mı

  Yanıtla
  • Merhaba,

   Aras kargo ile iletişime geçtiniz mi_? Mng antrepo ile iletişime geçip bilgi almaya çalışın.

   Syg

   Yanıtla
 2. Merhaba öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ederim siparişiniz size ulaştığında Aras kargoya kargo ücreti ödediniz mi

  Yanıtla
 3. Merhaba arkadaslar aliexpresten urun almislar kapida 20 30 tl gibi bir vergi vermisler ben ayni urunu almak istiyorum sitede vergi tutari 100tl gibi cikiyor be sikayet varda hem urun alirken vergisini online odeyenler ve kapidada vergi odediklerini yazanlar var

  Yanıtla
  • Merhaba,

   Böyle bir durum yaşaranız gümrük vergisi ödediğinize dair evrağı saklayın ve atmayın. Bunu kanıt olarak ailexpress e sunarak ödediğiniz ek vergiyi iade isteyin.

   Syg

   Yanıtla
Yorum yapın

Grupanda