Aliexpress’ten Saat Almak: AliExpress’ten Saat Alınır mı?

Aliexpress’ten saat almak isteyenler burada mı? Aliexpress’ten saat almak hakkında aklınıza takılanları cevaplamaya çalışacağız. Aliexpress’ten saat alınır mı? Tüm detaylardan bahsedeceğiz.

Aliexpress’ten Saat Alınır mı?

Aliexpress alışveriş sitesinden bir çok ürün gibi saatlerde alınabilir. Gümrük kurallarına uyduğunuz sürece saat almanız bir problem yaramayacaktır. Aliexpress Gümrük Vergisi: Bilinmesi Gerekenler

Aliexpress’ten Saat Almanın Avantajları

Aliexpress’ten saat almanın bir çok avantajı olabilir. Bu avantajlar kişiden kişiye değişebilir. Fakat bize göre , fiyat açısından bazı avantajları bulunmaktadır. Ülkemizde satılan saat bazı markalarının ürünlerini Aliexpress sitesinde de satılmaktadır. Bunların fiyat açısından uygun fiyata elde edebilirsiniz. Aliexpress’ten saat almanın bir diğer avantajı ise Türkiye’de bulunmayan markaların saatlerine erişebilmenizdir. Veya daha farklı bir ürün yelpazesi sizi cezbedebilir.

Bazı farklı modellere sahip saatler ilginizi çekebilir. Ülkemizde satılan bazı saatlerin (fason üretim) olan modellerine farklı markalar altında aliexpress’te bulmanız mümkündür. Akıllı saatlerde ise çeşitlilik ve fiyat üzerinden aliexpress’teki smart saatleride satın alabilirsiniz. Örneğin Amazfit saatleri veya zeblaze gibi markaların ülkemizde satışı olmayan modellerine sahip olabilirsiniz. Aliexpress’ten bir duvar saati, bir çalar saatte satın almanız mümkündür.

Aliexpress’ten Saat Almanın Dezavantajları

Aliexpress’ten saat almanın dezavantajları olarak şunları sayabiliriz:

  1. Aliexpress üzerinden satın aldığınız saatler için uzun bir süre kargonun size ulaşmasını beklemek sinir bozucu olabilir. Sabrınıza güveniyorsanız sizin için bu sorun olmayacaktır.
  2. Satın aldığınız ürünlerin global garantileri yok ise veya ülkenizde bir disbiritörlüğü yoksa, Buda arıza durumlarında sıkıntılar yaşayacağınız anlamına gelecektir.
  3. Yedek parçalarının bulunmaması, uyumlu saat kordonu vb. bulunamaması.
  4. Saat üzerinde bulunan göstergelerin ingilizce veya başka bir dilde olması.
  5. Akıllı saat uygulamalarının ülkenizde çalışmaması.
  6. Akıllı saatlerde kullanılan uygulamanın dilinin yabancı olması,
    gibi dezavantajlar oluşabilmektedir.
aliexpress'ten saat almakPin

Aliexpress’ten Saat Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aliexpress’ten saat alırken en fazla dikkat etmeniz gereke konulardan biri sahte ürünler olmalıdır. Aliexpress’te sahte ve replika ürünlerde bulunmaktadır. Bunları anlamın bir kaç yolu bulunmaktadır. Ürün ilanında açıkça marka yazıyor mu? Benzer bir marka amblemi mi mevcut? Yorumlarda sahtelikten bahsediliyorsa bu satıcılardan uzak durmalısınız. Daha Detaylı bilgi için: Aliexpresste Dolandırıcılıktan Nasıl Kaçınılır?

Kargo ücretleri ve vergileri kontrol etmeyi unutmayın. Bunlar size daha fazla maliyete yol açabilir. Bu şekilde bir alışverişte ödeme ekranına geldiğinizde ek ücretleri kontrol edin.

Ürün ilanına girdiğinizde satın alma seçeneklerini iyi kontrol edin. Bazı satıcılar satın alma seçeneklerine saatin bir parçasını koyar ve ilanı ucuz gibi gösterebilir. Bir saat beklerken bir kordon satın almış olabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Aliexpress’ten saat siparişinde garanti var mı?

Satıcının garanti politikasına bağlı olarak değişmektedir.

Aliexpress’ten saat siparişinde kargo takibi nasıl yapılır?

Hesabınızdan veya kargo takip numarası ile ilgili sitelerden takip edebilirsiniz.

Aliexpress’ten gelen saati iade edebilir miyim?

Satıcının iade politikasına bağlı olarak iade edebilirsiniz. Fakat bu uzun bir sürede ve maliyetli olacaktır.

Aliexpress’ten saat siparişinde gümrük ücreti ödenir mi?

Evet saat siparişiniz için gümrük vergisi ödemeniz gerekmektedir.

Aliexpress’ten saat almak güvenli mi?

Güvenilir satıcılar ve yorumları kontrol ederek güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

AliExpress’ten aldığım saati kullanırken sorun yaşarsam ne yapmalıyım?

Satıcı ile iletişime geçin, anlaşamıyorsanız AliExpress’in müşteri hizmetlerine başvurun.

AliExpress’ten aldığım saatin teslimatı ne kadar sürer?

Teslimat süresi, seçilen nakliye yöntemine ve satıcının konumuna bağlı olarak değişir. Ortalama 15 iş günü kadardır.

Aliexpress’ten Alınan Saatlerin Kalitesi

Aliexpress’te birçok satıcı bulunmaktadır. Her ürün belirli bir kaliteye sahiptir. Ürün incelemelerini kontrol edin, yorumları ve resimleri kontrol ederek kalitesi hakkında fikir edinebilirsiniz. Çok çeşitli markalar olmasına karşın kaliteli ürünlerde satılmaktadır. Tamamen ümitsizliğe kapılmadan az bir araştırma ile aliexpressten kaliteli saatler satın alabilirsiniz. Aliexpress En iyi Satıcılar Listesi

Aliexpress’ten Saat Almanın Maliyetleri

Ülkemizde saatler için ek bir vergi uygulanmamaktır. Bu nedenle Yapacağınız saat alışverişlerinde standart gümrük vergisine tabii olacaksınız.

Aliexpress’ten Saat Alınır mı, Alınmaz mı?

Sonuç olarak burada anlatmış olduğumuz durumları göz önünde bulundurarak Aiexpress’ten saat alınır mı alınmaz mı karar verebilirsiniz. Aliexpress’ten saat almanın bazı avantajları olduğu gibi dezavantajlarda olacaktır. Aliexpress’ten saat alırken dikkat edeceğiniz bu adımları takip ederek aliexpress’ten gönül rahatlığı ile saat satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın