Aliexpress’te Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları

Merhaba sevgili grupanda ziyaretçileri.Umarım iyisinizdir. Aliexpress’te alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Sizler için yazımızda dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık. Gelin hep birlikte aliexpress’te alışverişin püf noktalarını inceleyelim.

Üyelik bilgilerinizi girerken tam ve doğru olarak yapın.

Aliexpress'te Alışveriş Yapmanın Püf NoktalarıPin

Üyelik bilgilerinizi girerken tüm bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmalısınız. Aktif olarak kullandığınız mail adresini kullanmanızı öneriyoruz. Çünkü satın aldığınız ürünler ile ilgili tüm hareketler mail yolu ile bildirilmektedir. AliExpress hesabınızı korumak için güçlü bir şifre oluşturmalısınız.

Teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak girin.

Aliexpress'te Alışveriş Yapmanın Püf NoktalarıPin

Adresinizi tam ve detaylı olarak girmelisiniz. Posta kodu yurt dışı alışverişerde önemli olduğundan Posta kodunuzu doğru girmenizi tavsiye ediyoruz. Adres giriş alanlarında Türkçe karakter kullanmanız kesinlikle yasak olduğundan , Türkçe karakter girmeniz halinde sistem adres giriş işleminizi tamamlamanıza izin vermeyecektir. Detaylı bilgi için, “Aliexpress ‘e adres nasıl yazılır ?” Konusunu ziyaret edebilirsiniz.

Kredi kartınızın yurt dışı ve/veya internet alışverişlerine açık olduğundan emin olun.

Aliexpress'te Alışveriş Yapmanın Püf NoktalarıPin

Kredi kartınızın internet alışverişlerine açık olmaması durumunda işlem yapamayacağınızdan, bankanızla görüşüp kredi kartınızı internet alışverişlerine açtırmanız gerekmektedir.
Kredi kartı bilgilerinizi korumak için , alipay veya sanal kart oluşturun.
Kredi kartı bilgilerinizi internet korsanlarından korumak için, AliExpress ödeme sistemi olan Alipay veya internet bankacılığından oluşturduğunuz düşük limitli sanal kartlarla alışveriş yapmalısınız.

Alipay ile detaylı bilgi için “Alipay nedir? Nasıl kullanılır?” konusunu ziyaret edebilirsiniz.

Alacağınız ürünü detaylı olarak aratın.

Alacağınız ürünle ilgili fiyat, kalitesi vs. Konusunda araştırma yapın.
Ürünü satın alandan önce fiyata göre sıralayın , ürünlerin fiyatlarını araştırın , Türkiye deki satış fiyatını inceleyin. Fiyat performans karşılaştırması yapın. Eğer Türkiye’deki fiyatı ile çok fark yoksa Türkiye’den alın.

Satın almak istediğiniz ürünün ve mağazanın feedback lerini kontrol edin.

Ürünü satan mağazanın, toplam memnuniyet durumunu kontrol edin . ürünle ilgili müşterilerden gelen yorumları ve fotoğrafları kontrol edin. Bu feedbackler yani ürün yorumları size alacağınız ürünle ve satıcı ile ilgili daha fazla bilgi edinmenizi sağlayacaktır.

Daha fazla tasarruf için kuponları kullanın

Ürünü satın almadan önce kullanılabilir kuponlarınızı kontrol edin. Kuponlar bölümünden kupon edinerek alışveriş yaparsanız daha fazla tasarruf etmiş olacaksınız.

Kargolama yöntemine dikkat edin.

Aliexpress'te Alışveriş Yapmanın Püf NoktalarıPin

Ürünü satın alandan önce , kargonun ücretlimi yoksa ücretsizmi olduğunu kontrol edin. Eğer ücretliyse fiyatınıza etkisini değerlendirin. Örneğin 1 dolarlık bir saat buldunuz ama kargo ücreti 4 dolarsa bu satıcının size bir oyunudur. Ürün ücretini kargo ücretinin içine yedirmiş gibi duruyor. 🙂 . Birde kargonuzun takiplimi yada takipsizmi olduğunu kontrol edin. Kargonuz takipliyse daha hızlı ulaşacak ve kaybolma riski olmayacaktır. Eğer takipsiz ise ürün daha geç gelecek ve kaybolma durumu söz konusudur.

Alacağınız ürün veya ürünlerin gümrük durumunu kontrol edin.

Alacağınız ürünle ilgili Türkiye gümrük şartlarını araştırın . gümrükte takılacağını düşündüğünüz ürünlerle ilgili satıcı ile iletişime geçin ve gümrükleme konusunda detaylı bilgi edinin.

Satıcıyla iletişime geçip aklınızdaki soruları sorun.

Satıcı ile iletişime geçerek aklınızdaki sorular hakkında detaylı bilgi edinin. Ürün geldikten sonra aksi bir durum yaşanmaması için ve anlaşmazlık durumunda kanıt olarak yükleyebileceğiniz yazışmalar sizin için avantaj sağlayacaktır.

Aldığınız ürünle ilgili kontrolleri yapın problem varsa tartışma – anlaşmazlık başlatın.

Eğer aldığınız ürünle ilgili bir problem yaşıyorsanız, anlaşmazlık açarak tüketici haklarınızdan faydalandın. Detaylı bilgi için, “Aliexpress’te iade işlemleri nasıl yapılır?” konusunu ziyaret edebilirsiniz.

Aliexpress’le ilgili aklınıza takılan soruları konu altından sorabilirsiniz. Grupanda keyifli alışverişler diler.

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın

Grupanda