3 Adımda En İyi Gitarı Satın Alın!

Hepimizin hayatında bir enstrüman öğrenme merakı olmuştur. Bunun nedeni kişiden kişiye değişir kimi karşı cinsi etkilemek için kimi de ruhunu doyurmak, bir hobi edinmek veya bir meslek haline getirmek için başlar bu serüvene. En İyi Gitar satın alırken yapılan en yaygın hatalardan biri de gelişi güzel bir müzik markete uğrayıp iyice araştırmadan başlangıç seviyesi adıyla nitelendiren enstrümanlara yönelmektir.

Bir Gitar Nasıl Seçilir?

Fiyat açısından tatminkâr görünse de aldığınız müzik aleti size haz vermedikçe bu tutkunuz yavaş yavaş sönmeye başlar ne yazık ki. En çok rağbet gören müzik aleti ise şüphesiz gitardır. Gitar ile şarkılara eşlik etmek ve şarkı söylerken icra etmesi diğer müzik aletlerine nispeten daha kolaydır bu nedenle müzikle aram yok diyen bir insanın bile eline gitar almışlığı vardır. Peki gitar seçerken nelere dikkat etmeliyiz. Üç adımda en iyi gitarı satın almanız mümkün.

en iyi gitar satın almakPin
3 Adımda En İyi Gitarı Satın Alın! 3
  1. Gitarın Yapıldığı Ağaca Göre Tercih
    Alacağınız gitarın üretildiği ağaç türü son derece önem taşımaktadır. Ağacın türü direkt gitarın tonunu etkilemektedir. Hatta ağacın türü yapmak istediğiniz müzik türünü de belirlemektedir. Örneğin Kızıl ağaçtan yapılan bir gitar tiz ve parlak bir sese sahiptir ve metal müzikte sık sık tercih edilmektedir. Öte yandan Maundan yapılan gitarlar daha sert bir karakteristiğe sahiptir ve caz ve blues türlerinde oldukça fazla tercih edilir.
  2. Bütçeye En Uygun Tercih
    Başlangıç seviyesinde bir gitar alacağımız için seçici olmalıyız. Doğru bilinen yanlışlardan biri de sıfır gitar almaktır. Gitarın üretildiği ağaç gitar kullanıldıkça kurumaya, içindeki sıvı yok olmaya başlar. Bu durum da gitara kendine has hoş tınılar katmaktadır. Bu nedenle alelade bir müzik marketine gidip fabrikasyon gitarlar almak yerine hasarsız 2.el gitar almak her zaman daha sağlıklıdır.
  3. En İdeal Gitar Telini Tercih
    Eğer başlangıç seviyesinde bir gitar alacaksanız unutmayın ki üzerinde bulunan teller de başlangıç düzeyi nispeten ucuz kalite teller olacaktır bu nedenle aldığınız an tellerini kaliteli teller ile değiştirmeniz gitarınızın değerini üç, dört kat arttıracaktır.

İlginizi Çekebilir: indirimler Nasıl Takip Edilir ?

Bu 3 adım en kaliteli gitarı seçmenizde büyük faydalar sağlayacaktır. Bunlara ek olarak gerçekten bir müzik aleti çalmak istiyorsanız bu serüvene başlamanız hem maddi hem de manevi anlamda tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın

Grupanda