Sponsorlu
Ana Sayfa Global Aliexpress Aliexpress Pasaport Bilgisi Hatası Nedir? Nasıl Düzeltilir?

Aliexpress Pasaport Bilgisi Hatası Nedir? Nasıl Düzeltilir?

11
964
Sponsorlu


Aliexpress kullanıcılarının yeni karşılaşmaya başladığı bir hata: Pasaport bilgisi. Çok ilginç bir hata gibi gelmişti ilk başlarda banada. Nedir bu pasaport bilgisi? Biraz kurcalayınca durumun ne olduğunu anladım ve diğer kullanıcılarımıza bir yardımımız olsun diye hemen bilgisayarımın başına koştum. 🙂 Bu yeni karşımıza çıkan pasaport bilgisi hatası tam ödeme yapacağınız zaman karşınıza çıkıyor ve gümrük felan birşeyler anlatıyor. Tabi aliexpress’te alışık olmadığımız durumlar.

Pasaport Bilgisi Hatası Nedir?

Sponsorlu

Bu hata tam olarak adres bilgimizin bulunduğu yerle alakalı. Aslında Aliexpress bizden artık TC kimlik numaramızı istiyor.(Pasaportla alakası yok) Bu TC kimlik numaralarını ne yapacak dersiniz? Bize göre bu artık peşin vergi ödeme sistemi için bir başlangıç. Artık Aliexpress’te vergiler dahil sisteme geçiyor. Detaylı bilgi için Aliexpress Vergiler Dahil Alışveriş yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Aliexpress Pasaport Bilgisi Hatası Nasıl Düzeltilir?


Bu aşında çok basit . Hemen hızlıca anlatalım ve bu dertten kurtulalım.

İlk yapmanız gereken aşağıdaki gibi menüden, “hesabım” seçeneğine tıklıyoruz .(görsel 1)

görsel 1

 

Önümüze açılan pencerede üst kısımda kullanıcı resminiz bulunuyor. Resme tıklıyoruz.(Görsel 2)

Bu profil resminden sonra üye merkezine ulaşıyoruz ve burada da tekrar sol köşedeki resme tıklıyoruz(Görsel 3)

görsel 3

Profil resmine tıkladıktan sonra “hesap ayarları” bölümüne ulaşıyoruz. profil resminizi , kullanıcı adınızı , mail adresini değiştirebileceğiniz alan. He tabi “sevkiyat adresi” bölümüde burada  bulunmatadır. Sevkiyat adresi bölümüne tıklıyoruz .(görsel4)

Görsel 4

Açılan sayfa sizin varsayılan adresinizi düzenleyeceğiniz ekranı açacaktır. Burada en alta iniyoruz ve pasaport bilgisi kısmını dolduruyoruz.

İşte herşey bu kadar! Artık sorununuz çözüldü. Keyifle alışverişinize devam edebilirsiniz. Bugünlük bu kadar . Aklınıza takılanları konu altından sorabilirsiniz. 

Sponsorlu

11 YORUMLAR

  • Merhaba,

   Varsayılan adresi düzetmediğinizi düşünüyorum. Düzelttiğiniz adresin en altında “varsayılan adres olarak kullan” butonu var onu aktif edin.

   Syg

  • Meerhaba,

   Adres düzenleme ekranında en altta bulunan “varsayılan adres olarak kullan butonunu aktif edin. Birde böyle deneyin.

   Syg

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here