Aliexpress Alışverişlerinizde Vergiler Dahil mi?

0
23

Aliexpress’te gümrük vergileri dahil alışveriş mi? Kulağa ne hoş geliyor değil mi? Evet bizce de öyle ve bu sistem aliexpress’te artık var! Evet yanlış duymadınız! Aliexpress üzerinden vergiler dahil alışveriş dönemi başladı. Eskiden olamayan bu sistem ile çoğu işlemimiz gayet kolay ve pratik olacak.

Bu nasıl olacak diyorsanız, bir kaç ay önce başlayan ön hazırlıkları hatırlayarak başlayalım. hatırlıyorsanız bir ara aliexpress türk kullanıcılar için pasaport bilgisi diye bir hata çıkarmaya başladı. Aliexpress’in pasaport bilgisinden kastı Türkiye Aliexpress bu bilgileri ne için istiyordu? Bütün bilgilerimizi çalıyorlar Aman Tanrım! 🙂

İşte tam burada başladı. Niyetleri TC kimlik no ile vergi işlemlerinizi yaparak vergileri peşin tahsil edecek, alışverişi daha kolay hale getirecekti. ve sonunda entegre oldular!

Şuan için bir üründe rastlamış olmama rağmen (büyük ihtimalle test ediyorlar ve yakında tüm ürünlerde veya çoğunda kullanılacak) Gayet iyi olacağından eminim. En azından ne kadar vergi çıkacağını göreceğiz ve buna göre alışveriş yapmaya karar vereceğiz. Eğer vergi işimize gelmiyorsa satın almayacak başka seçenekleri değerlendireceğiz. Vergi memurlarının eline kalmayacak peşin peşin ödeyip paketimizi bekleyeceğiz.

Şimdi size bir örneği buraya bırakıyorum. Eğer sizde böyle ürünlere rastlarsanız konu altından paylaşarak daha fazla insanın vergiler dahil sisteminden faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Ürüne gitmek için tıklayınız.

Bugünkü yazımız bu kadar. Aklınıza takılan soruları yazımızın altındaki yorumlar kısmından bildirebilirsiniz. Grupanda mutlu alışverişler diler . Şimdilik hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here