Sponsorlu
Ana Sayfa Global Aliexpress Aliexpress’ten Kaç Tane Ürün Alınabilir?

Aliexpress’ten Kaç Tane Ürün Alınabilir?

0
390
Sponsorlu

Grupanda’dan herkese merhaba! Hepimiz alışveriş yapmayı çok seviyoruz. Çoğu zaman alışveriş yapmaktan hoşnut oluyor,özellikle uygun fiyatlı indirimli ürünler aldığımızda çok mutlu oluyoruz.

Son yıllarda alışverişlerimiz online platformlara taşındı ve bir sürü seçenek arasından en uygun alışverişi yapıyoruz.

Ama tabiki tüm sınırları aştık ve dünyanın öbür ucundan alışveriş yapmaya başladık. AliExpress sitesinden alışveriş yapanlar ve yapmak isteyenler için önemli bir şey varsa oda AliExpress sitesinden kaç adet alışveriş yapılabileceğidir.

Aslına bakarsanız AliExpress internet sitesinden yapacağınız alışverişleriniz adetle hem sınırlı hem sınırlı değil. Bu nasıl oluyor diye siz düşünürken hemen bunu sizler için cevaplayalım:

Örnek 1

Sizin bir akıllı saate ihtiyacınız var. Bunu AliExpress sitesinden temin etmek istiyorsunuz. Fiyatıda 5 USD olsun.

Siz bu saati tek bir pakette 1 adet olarak alırsanız hiç bir problem yaşamayacaksınız.

Belki 2 adet alırsanız yine herhangi bir problem yaşamayacaksınız.

Fakat 3 adet tek paket içerisinde satın alırsanız gümrük bunu ticari bir maksat ile aldığımızı düşünürek gümrükleme yapabilir. Ve Ürün gümrüğe takılabilir.

Gümrük ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız.

Sponsorlu

Örnek 2

Diyelim ki örnek 1 deki alışverişi yaptınız.

Ama başka ihtiyaçlarınız var. Telefonunuza kılıf alacaksınız. Örnek 1 deki kurala uymaya devam ederek istediğiniz kadar alışveriş yapabilirsiniz. Tek kural aldığınız ürün fiyatının 27 USD olan gümrük sınırını geçmemesidir.

27 USD olan gümrük sınırı sadece tek bir ürün için geçerlidir. Siz 27 USD altında yaptığınız alışverişlerinizin adedi hiç önemli değildir. Elbette gümrük yasaklı ürünler hariç.

Gümrük Yasaklı Ürünler İçin Tıklayınız.

Ürününüzün değeri düşük olsa dahi gümrük tarafından değeri tespit edilmek istenebilir ve yinede ürününüz gümrüğe takılabilir. Bu durumda Fatura veya Kredi kartı ekstresi ile gümrük değer tespiti yapacaktır. Eğer ürün gümrüğe tabi değil ise cüzi bir ücret ödeyerek siparişiniz kavuşacaksınız.

Grupanda’dan bugünlük bu kadar. Aklınıza takılanları konu altından sorabilirsiniz. Grupanda mutlu günler diler. Şimdilik hoşçakalın.

Sponsorlu

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here