Turksat Transponder Ayarı 2024

turksat transponder ayarınımı arıyorsunuz? Yada Bazı kanalları bulamıyor musunuz? Türksat otomatik arama frekans listemiz hizmetinizde. Eğer türksat güncelleme frekansı arıyorsanız tam yerindesiniz. Sizler için bugün türksat güncel frekans ve türksat otomatik arama frekansından bahsedeceğiz.

Türksat 42.0 e Otomatik Arama Frekansı

Türksat 42.0 derece doğu uydusunu izlemek istiyorsanız, türksat otomatik arama frekansi kullanabilirsiniz. turksat transponder ayarı oldukça kolaydır ve sadece birkaç adımda tamamlanabilir.

Uydu alıcınızın menüsünden “Ayarlar” bölümüne girerek “TV Kanal Arama” veya “Frekans Tarama” seçeneğini seçin. Ardından karşınıza çıkan ekranda “Türksat 42.0E” veya “Türksat 42.0 Doğu” gibi seçenekleri göreceksiniz. Tkgs frekans seçerek otomatik arama işlemini başlatacaktır.

Uydu alıcınızın frekansları tarayarak Türksat 42.0 derece doğu uydusundaki tüm kanalları bulacaktır. Bu sayede favori kanallarınızı izlemeye hemen başlayabilirsiniz. Kolay ve hızlı bir şekilde uydu yayınlarını izlemek için otomatik arama frekansını kullanabilirsiniz.

Türksat 42.0 e Otomatik Arama Frekansı Nedir?

Türksat 42e otomatik arama frekansı aşağıdaki gibidir;

  • 12380 V (Dikey) SR:27500, FEC 3/4
  • 12423 H (Yatay) SR:30000, FEC 3/4.

Türksat 42.0e frekans doğu uydusunu izlemek isteyenler için otomatik uydu kanal arama türksat frekans bilgileri oldukça önemlidir. Bu frekans, uydu alıcınızın Turksat 42e lnb frekansı yayınlarını bulmak için otomatik olarak tarayarak kanalları listelemesini sağlar. Bu sayede kullanıcılar, favori kanallarını kolayca bulabilir ve izlemeye başlayabilirler. Türksat Otomatik arama frekansı kullanmak, uydu yayınlarını izlemek isteyenler için büyük bir kolaylık sağlar.

Bu işlemi yapmak için sadece birkaç adımı takip etmek yeterlidir ve sonrasında keyifle televizyon keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. Uydu alıcınızın menüsünden bu işlemi yapabilir ve Türksat 42.0 derece doğu uydusundaki tüm kanallara erişebilirsiniz. Bu sayede sevdiğiniz programları kaçırmadan izleyebilirsiniz.

Turksat 4 a Uydu Frekans, turksat 2a 3a ayarları Turksat 42e ile aynı değerlere sahiptir. Turksat 4a uydusu 2014 yılında tüm testleri bittikten sonra 42e yörüngesine yerleşmiştir.

turksat transponder ayarıPin
Turksat Transponder Ayarı 2024 3

Uydu Kanal Arama Püf Noktaları

Eğer uydu cihazınız Turksat 42e ayarları ile otomatik tarama ile kanalları bulamıyor ise transponder ayarını kontrol etmeniz gereklidir. Uydu cihazınızın veya TV’nizin uydu ayarlarına girin Transponder değerlerini turksat lnb frenkansı 2380/27500 veya 12423/30000 olarak manuel olarak girin.

türksat 42.0 e frekans tüm kanallar listesi

Tüm kanallar listesine Turksatın güncel uydu kanal listesinden ulaşabilirsiniz. Sizler için linke tıklayarak her zaman güncel türksat uydu kanalları frekans listesine ulaşabilirsiniz. Güncel Türksat frekans listesine gitmek için tıklayın.

Uydu Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

Uydu frekans ayarlama işlemleri her cihazda ve markada farklılık göstermektedir. Frekans değerleri aynıdır fakat giriş yapmanız gereken yerler farklı olabilir.

  • Cihazınızın menü tuşuna basarak kurulum ve ayarlar menüsünden gidin
  • Türksat 4a LNB frekans uydu sistemi ayarlarına gidin.( anten ayarlarında olabilir)
  • Eğer cihazınız TKGS ( Türksat kanal güncelleme sistemi) sahipse uydu alıcısı güncel kanalları çekecektir.

Eğer Türksat kanal arama frekansı bir işe yaramıyor ise uydunuzun yönünde bir sorun olabilir. Yada uydu kablonuz zarar görmüş olabilir. Bunları kontrol etmeniz faydanıza olacaktır. Otomatik kanal arama frekansı tüm kanalları kapsar ve şifreli ve şifresiz tüm kanalları getirmesi gerekir.

İlginizi Çekebilir:Cep Telefonu Şebeke Sorunları Çözmenin 6 Önemli Yolu!

Uydu Alıcınız Turksat Kanalları bulamıyor ise;

Eğer TKGS mevcut değilse, burada vermiş olduğumuz frekans değerlerini girerek arama yapın. Eğer uydu cihazınızda bir problem yoksa tüm yeni frekansları otomatik olarak yüklenecektir. Otomatik arama yapmak istemiyorsanız ayarlar menüsünden tek kanal girişi ile tek tek frekans girebilirsiniz.

Türksat transponder ayarı yapmak, uydu alıcı cihazınızda uyumlu kanalları izlemeniz için çok önemlidir. Yukarıda belirtilen adımları takip ederek, transponder ayarlarını kolayca yapabilir ve keyifli bir izleme deneyimi elde edebilirsiniz. Zaman zaman transponder ayarlarında değişiklikler olabilir, bu nedenle en güncel bilgileri Türksat’ın resmi web sitesinden kontrol etmenizi öneririz.

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın

Grupanda