Ev Eşyası Nereden Alınır?

Yeni taşınılan veya düzeni değiştirilmek istenen evlere yeni ev eşyaları alınır. Günümüz ekonomisinde bunlar oldukça masraflı işler olabilirler. Bunun için mağazalar kendi içlerinde bazı kampanyalar yaparlar. Bunları takip edebilmek de önemli ve faydalı olacaktır. Ev eşyası nereden alınır? Bugün tüm detayları ile bundan bahsedeceğiz.

 Ev Eşyası Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Ev eşyaları alınırken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bunlardan birisi alacağınız ürünün kalitesi. Eşyaların online satın alımı tercih edilmemelidir. Eğer eşyalar denenerek ve kişinin kendi kalite kriterlerine göre satın alınırsa, kalite bazlı problemlerden olabildiğince uzaklaşılmış olur. Örneğin, bir koltuk seçimi yapılırken, o koltuk önce satın alacak kişinin zevklerine göre denenmezse, sonrasında tekrar tekrar bir koltuk için uğraşmak zorunda kalınabilir.

 Bir diğer dikkat edilmesi gereken etken ise ürünlerin fiyatıdır. Bütün bir ev düzmek yerine spesifik bir eşyada değişim yapılmak isteniyorsa, ürünün fiyatını kendi bütçenize uygun ayarlayabilmek daha basit olacaktır. Fakat bütün bir ev için eşya alınmak istendiğinde masraflar öngörülemez olabiliyor. Bu yüzden önce “hangi eşya için ne kadar bütçe ayırabiliriz” gibi listeler yapabilirsiniz.

 Önemi anlaşılamayan bir konu ise ürünlerin garanti süreleridir. Ev eşyaları, alışveriş sektöründe kısa sürede çok para harcanılan bir alan haline gelmiştir. Bir ürünün garantisi kısa süreli ve güvenilir değilse alınmamalıdır. Taksitle aldığınız bir ürünün taksitlerini bitiremeden, o ürünü kullanamaz hale gelirseniz bu konunun ciddiyetini zor yoldan öğrenmiş olursunuz.

 Son olarak ise kampanyalar, yapılan alışverişte dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biridir. Özellikle yaza girmeden, nikah ve düğünlerde artış yaşandığı için markalar yeni kampanyalar sunar. Bunlara da “çeyiz paketi, çeyiz kampanyası” gibi isimler takılır. Bu kampanyalarda indirimin yanı sıra, ödeme şekillerinde de kolaylıklar sağlanabilir. Böylece masraflarınızı azaltıp ödemelerinizi daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

ev eşyası nereden alınırPin
Ev Eşyası Nereden Alınır? 3

 Ev Eşyaları Nereden Alınır?

 Ev eşyalarını mağazalardan ve ikinci el satış noktaları olmak üzere iki farklı şekilde edinebilirsiniz.

 Mağazalarda Ev Eşyası Alışverişi

 Günümüzde ev eşyası almak için araştırma yapıldığında binlerce markayla karşılaşabilirsiniz. Bunlardan hangileri güvenilir, hangileri güvenilir değil gibi soruların cevaplarını bulmak her zaman çok kolay olmayabilir. Mağazalardan eşya alışverişi yapmak istediğinizde öncelikle hangi markalara bakacağınızı bulmanız gerekir. Bunun için internet forumlarından yararlanabilirsiniz. Markanın adına gelen yorumları internetten arattığınızda önünüze markayla alakalı iyi kötü bir sürü yorum düşecektir. Bu yorumlar sizin karar vermenizde çok etkili olacaktır.

 Hangi markalara bakacağınıza karar verdiğinizde size en yakın showroom’ları yine internet aracılığıyla bulabilirsiniz. Eşya seçimlerinizi yaptıktan sonra marka size nakliye ve kurulum için bir tarih ve saat aralığı verecektir. O saatlerde sizden evde olmanız beklenecektir.

İlginizi Çekebilir:Zebra Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 İkinci El Eşya Alışverişi

 Bütün eviniz için yeni eşyalar almak gibi bir masrafa girmek istemiyorsanız ikinci el eşya alışverişi yapmayı düşünebilirsiniz. Bu durumda diğer kriterlerinizden kısmak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü ikinci el eşya almak istediğinizde ürünün garantisine sahip olamayacaksınız. Ya da teknik sorunlarla karşılaştığınızda karşınızda bir muhatap bulamayabilirsiniz. Fakat yeni eşyalar almanın yanında oldukça hesaplıdır.

 Hemen hemen her şehrin belirli bölgelerinde “spotçular çarşısı” adı verilen yerler bulmak mümkün. Buralarda ikinci el eşya satışları yapılır. İkinci el olmasına rağmen çok kaliteli ürünler de edinebilirsiniz. Bu tamamen sizin araştırma yeteneklerinize bağlıdır.

 Son olarak da internet üzerinden ikinci el eşya alımı yapma şansınız vardır. “LetGo” ve “Sahibinden” gibi platformlarda insanlar satmak istedikleri eşyalarını paylaşıyorlar. Bu ürünleri satın almadan önce gidip kontrol edebilme şansınız da oluyor. Böylece kalitesi hakkında da fikriniz olabiliyor. Aynı zamanda bu platformlardan yapılan satışlar genelde pazarlığa açık oluyor. Fakat ikinci el eşya satın alımlarında nakliye ve kurulum için size yardımcı olunmuyor. Bu tarz hizmetleri başka şekilde satın almanız gerekebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın

Grupanda