Android Telefon ile FaceTime Araması Nasıl Yapılır?

Apple’ın meşhur FaceTime uygulaması artık iOS ile Android kullanıcılarını bir araya getiriyor.Android Telefon ile FaceTime araması ile ilgili Apple, Android ile iOS kullanıcılarının artık FaceTime araması yapabileceklerini belirtti.

 FaceTime Android cihazlarda nasıl kullanılır?

Apple’ın iOS 15 ile duyurmuş olduğu bu özelliğe Android kullanıcıları da oldukça şaşırmış durumda. Hatta ABD’li üretici uzun yıllardır buna benzer davranışları göstermeye çok aşina değildir. Neyse ki iOS 15 hem iOS hem de Android, kullanıcılarını artık FaceTime görüşmelerinde buluşturacak özelliğe kavuşturmuş durumda. Peki Android cihazlarda FaceTime uygulaması nasıl kullanılır?

İlk olarak FaceTime uygulamasının Android platformuna gelmediğini, sadece Apple kullanıcıları tarafından oluşturulmuş olan davet kodları ile aramaya dahil olabileceğiniz belirtelim. Bunun içinde Apple cihazı olan bir kişinin size; metin, e-posta, takvim daveti ya da WhatsApp gibi uygulamalardan davet kodu göndermesi gerekir. Bu kanallar aracılığıyla almış olduğunuz bağlantıya tuşlayarak Android cihazlarınızdan FaceTime görüşmelerine katılım sağlayabilirsiniz.

Şu anda çok sayıda kullanıcının düşüncelerindeki tek şey Apple kullanıcısı tarafından geliştirilmiş olan davete nasıl katılacakları. Bunun için ilave olarak bir şey yapmanıza gerek kalmadan, aynı Zoom ya da Google Meet servisinde olduğu gibi benzer bir seçenek göreceksiniz. Gelen bağlantıya tıkladığınızda tarayıcıda açılacak ve bu şekilde karşılıklı aramaları gerçekleştirebileceksiniz.

Android kullanıcıları FaceTime için yalnızca gelen aramaları kabul edebilir. Bunun içinde daveti yapan kişinin bir Apple cihazı ve hesabının olması gerekir. Peki bu bağlantı nasıl yapılır?

Android Facetime Uygulaması var mıdır?

Maalesef FaceTime Google Play mağazasında mevcut değil. Ancak Google Meet gibi mobil cihazlarda benzer yüz yüze görüşme deneyimi sunan alternatif uygulamalar mevcut.

İlginizi Çekebilir: Android Telefonu iPhone Yapmanın 4 yolu

FaceTime çağrı bağlantısı hazırlama

Yukarıda da belirtildiği gibi iOS ve Android arasında FaceTime aramaları yapabilmek için öncelikle bağlantı kurulması gerekir. Bunun içinde ilk olarak iPad veya iPhone cihazınızdan FaceTime uygulamasını açarak aşağıdaki verilmiş olan talimatları uygulayın;

  1. iPad  ve iPhone cihazlarından FaceTime uygulamasına giriş yapın,
  2. Daha sonrabağlantı oluştur üzerine tıklayın,
  3. Ardından FaceTime uygulamasında kurduğunuz bağlantı  karşınıza çıkacaktır.
Android Telefon ile FaceTime Araması Nasıl Yapılır?Pin
Android Telefon ile FaceTime Araması Nasıl Yapılır? 3

Windows ve Android kullanıcılarıyla FaceTime bağlantısı nasıl paylaşılır?

Yukarıdaki talimatları tamamladıktan sonra artık FaceTime bağlantısı oluşturuldu. Şimdi bu oluşturmuş olduğunuz bağlantıyı Windows veya Android kullanıcılarıyla kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Bunun içinde aşağıda verilmiş olan adımları takip etmeniz gerekecek;

  1. iPad  ve iPhone cihazlarınızda FaceTime uygulamasını açın,
  2. Daha sonra FaceTime linkin’in yanında bulunan ”i” düğmesine basın,
  3. Ardından menüden ”Bağlantıyı Paylaş” ikonunu seçin,
  4. Son olarak da FaceTime arama bağlantısını herhangi
  5.  Bir Android cihazla paylaşabilmek için; WhatsApp, Messenger, e-posta ve daha fazlası gibi paylaşma yöntemlerini seçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın

Grupanda