Drone Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Özellik!

0
316

Grupanda ailesinden herkese merhaba,

Bugünki yazımızda Drone, türkçe tabiriyle hava aracı alırken nelere dikkat etmeniz gerektigi hakkında sizlere detaylı ve önemli bilgiler paylaşacagım.

Öncelikler almak istediginiz drone’ u hangi amaçla kullanmanız gerektigini bilmelisiniz,Eger hobi olarak kullanmak istiyorsanız fahiş fiyatta olan droneları tercih etmeniz maddi israf dışında size extra bir katkı saglamayacaktır. Ancak ticari alanlarda kullanmak için bir drone arıyorsanız bu hususta piyasada birçok drone çeşidi ve modelleri oldugunu aklınızdan çıkartmayın.

Eger hobi olarak bir drone sahibi olmak istiyorsanız,sizlere derledigim bu yazıyı dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

1-FİYAT

Günümüzde 100 TL ile 5500 tl ye varan fiyatlarla drone bulmanız mümkün, kedinize eglence amacıyla drone aradıgınızı varsayarsak en düşük fiyattaki dronelara göz atmanız sizin için maddi açıdan faydalı olacaktır. Diyelim 500 TL ye bir drone aldınız herşey burada bitmiyor bunun yedek parçaları muhakkak size lazım olacaktır, Buda size maliyeti biraz yükseğe çıkarabilir. Drone’u aldınız diyelim yedek pervane , hızlı şarj aparatı ve yedek parçaya’da ihtiyacınız muhakkak olacaktır o yüzden size tavsiyem en uygun drone modelini satın alın’ki aklınızdaki  maliyet daha fazla yükselmesin.

2-UÇUŞ SÜRESİ VE BATARYA SÜRESİ

Droneların fiyat ile uçuş süresi birbirine entegrelidir,fiyat ne kadar artarsa uçuş süreside bi hayli artmaktadır.Günümüzde drone uçuş süreleri 7 dakika ile 60 dakika arasında degişebiliyor ,kullanım amacınıza göre size en uygun drone modelini almak için uçus sürelerini karşılaştırma yapmanızı muhakkak öneririm. batarya süreside  uçuş süresiyle dogru orantılı oldugunu unutmayın.

3-KAMERALI DRONE MODELLERİ

Droneların ilk piyasaya çıktıgı zamanlarda kameralı bi drone almak neredeyse küçük bir servet degerinde olsalarda günümüzde artık entegre kameralı dronelar bir hayli ucuzlamış durumda,haliyle alacagınız drone’un kameralı olması uçus zevkini bir hayli arttırır. bu açıdan drone alırken kameralı olmasına çok dikkat edin.

4-KONTROL PANELİ(KUMANDA)

Drone alırken bir diğer dikkat etmeniz gereken hususta Drone’un kumandasıdır. Droneları kontrol etmek için elinizde, aldıgınız drone’a ait bir kumanda olması gerekir.Bu kumandanında menzili çok önemlidir,Standart bir drone kumandasının ortalama 20 metre menzili vardır. Drone’u hangi arazi şatlarında kullanmak istiyorsanız menzilini buna göre hesaplamanız sizin için faydalı olacaktır.

5-GPS-YER BULUCU

son olarak alacagınız dron’da gps olması size büyük bir avantaj saglayacaktır.Lakin günümüzde droneların gökyüzünde gözden kaybolma vakaları oldukca fazla. Almak istediginiz drone’un bütçesini 500 TL olarak ayarladıgınızı varsayarsak bu fiyata muhakkak entegre gps modülünün alacagınız droneda bulunduguna emin olun.Eger gökyüzünde drone’unuzu kaybederseniz gps sayesinde yerini kolayca bulabilirsiniz.

Sizler için drone almadan bu yazdıgım 5 hususu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.Grupanda ailesi sizler için yeni ve güncel bilgilerle karşınızda olmaya devam edicektir,Kendinize çok iyi bakın hoşçakalın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here