Teknolojik Ürünlerde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

1
107

Yaşamımızın vazgeçilmez bir noktasında oturan teknolojik ürünler, hayatı yalnızca bizim için kolaylaştırmakla kalmıyor, çoğu zamanda iş ve profesyonel yaşantımızda bize başarıyı getiriyor. Fakat satın alma noktasında, nelere dikkat etmemiz gerektiği önemli bir konu. teknolojik ürün pazarı gerçekten büyük probleme dönüşebilir. Şimdi sizlere teknolojik ürünler satın alırken dikkat etmeniz gerekenleri sıralayalım:

1.Teknoloji Ürün İçin Online Alışveriş Hızlıdır Fakat Riskli Bir Seçim Olabilir.

Eğer ürünü mağazadan almak istemiş olsaydınız, İstediğiniz ürünü bulmak için mağazadan mağazaya gitmek yorucu bir güne kapı aralayacaktı. Üstelik istediğini elde edememekte cabası! Fakat Online alışveriş öylemi? Ürün yelpazesi genişliği, filtre seçeneği ile seçim kolaylığı, binlerce seçenekle internetten alışveriş yapan insanlar için büyük bir kolaylık olarak sayılabilir.

Fakat çoğu alışveriş sitesi, bilhassa teknolojik ürünlerde güvenli alışveriş ve garanti şartları oluştursa da, kimi durumlarda yanlış ürün gönderileri ve hasarlarla karşılaşabiliriz. Bu gibi sorunla karşılaşmamak için güvenilir siteleri ve markaları tercih etmeliyiz.

2.Teknolojik Ürününüzün Özelliklerine Odaklanın.

Çoğu insan bir ürün satın alırken tüm teknolojik özelliklere sahip olmak ister. Bu vaziyet daha çok akıllı telefon, bilgisayar ve televizyon satışlarında görülmektedir.(Tek ürün tüm yeni özellikler hepimizin hayalidir). Fakat ihtiyacınız olmayan özellikler size ek maliyetler doğuracaktır ve sizin işinizi görecek bir cihazdan daha fazla ödeme yapmış olacaksınız. Mesela, hiçbir zaman 3D veya çift ekran kullanmayacağınız bir TV satın almak bütçe kaybı olacaktır. Bunun için kendi ihtiyacınızı iyi belirlemelisiniz.

3.Teknolojik Ürünlerde Garantiyi Önemseyin. 

Özellikle Çin’den ucuz  teknolojik ürünlerde karşılaştığımız kocaman bir risk faktörü meselesi var. Bu tür ürünler, rastgele bir arıza veya hasarın garanti dahilinde olmaması vaziyetinde  tamamiyle kullanılamaz hale gelebileceği, veya tamiri için yüksek fiyat ödemeye mahkum kalabilirsiniz.Bunun için Teknoloji alışverişlerinizde garantiyi önemseyin ve satın aldığınız markanın servis ağını kontrol edin.

4.Fiyatlar Satıcılar – Tedarikçiler Arasında Değişebilir.

Aynı özelliklere sahip olmalarına karşın, bazı mağazaların-internet sitelerinin değişik fiyatlandırma siyasetleri olabilir. Bunların çeşitli nedenleri olmasına rağmen, kampanyalar en yaygın nedendir. Bu kampanyaları yakalamak size tasarruf etme fırsatı verebilir. Ancak dikkat edilmesi şart olan en ehemmiyetli konu, bazen ucuz satılan ürünler ülkemize illegal, başka bir deyişle vergisiz olarak getirilebilir. Bu ürünleri katiyen satın almamanızı öneririz.

5.İkinci El teknolojik Ürünlerde Ürünü Detaylı İnceleyin.

Diğer bir durum ise, 2. el olarak satın alındıkları için garanti dahilinde olmayan ürünlerin riziko altında olmasıdır. Bu ürünlerde dikkat edilmesi şart olan en ehemmiyetli nokta temiz ve titizlikle kullanılmasıdır. Bu yüzden, kullanılmış bir ürünü satın almadan önce inceleyin ve güvenli bir satıcı olduğudan emin olun.

Dİkkatinizi Çekebilir:Bluetooth Kulaklık Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Özellik!

6.Beyaz Eşyalarda Önemli Konu -Enerji Sınıfı

Beyaz eşyasatın alırkende yukarıda saydıklarımıza ek olarak enerji sınıfını kontrol etmelisiniz. G, F, E, D, C, B, A, A +, A ++ ve A +++ denilen 10 değişik enerji sınıfı vardır. Bu, A +++ ‘a ne kadar yaklaşırsanız o kadar az enerji alırsınız. Bu şekilde enerji tasarrufuna katkıda bulunabilirsiniz.

Bu günlük bu kadar. Aklınıza takılanları konu altından sorabilirsiniz. Şimdilik hoşçakalın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz