Merhaba ucuzluğu ararken tasarrufun dibine vuranlar. Grupanda’dan herkese merhaba! AliExpress’den alışveriş yaparken niye ödeme hatası alıyorsunuz ? Üzülmeyin çünkü büyük ihtimalle kredi kartınız yurt dışı işlemlere yada internet alışverişlerine kapalıdır. Hemen bankanızın çağrı merkezini arayıp bu işi çözebilirsiniz.

Kesin çözüm olmamakla birlikte şunlarıda deneyiniz:

1. Para birimini TL yerine USD ile değiştirin.

2. Mobil Uygulama Üzerinden ödeme yapıyorsanız ,  masaüstü sitesinden ödeme yapmayı deneyin. Yada tam tersini masaüstü sitesinden olmuyorsa mobil uygulama üzerinden deneyin.

3.Ödeme yöntemizi değiştirin . Aliexpress üzerine kayıtlı ödeme yöntemi ile değil,  kredi kartı numaranızı tekrar girip deneyebilirsiniz. Yada farklı bir kredi kartı ile ödemeyi deneyin.

4.Eğer çok düşük değerli alışverişler yapıyorsanız ve bunu çok sık yapıyorsanız(örneğin 0.01 usd değerinde bir kaç alışverişi peş peşe yapmanızdan dolayı) kredi kartınız sahte işlem olabileceği şüphesi ile bankanız tarafından bloke edilmiş olabilir.

Tabi bazen şu da olabilir:

Hepimiz insanız ve bazen kredi kartı ekstrelerini ödemiyoruz unutuyoruz Bankamızda kredi kartımızı tüm işlemlere kapatıyor. ekstrenizi bir kontrol edin derim. Birde kredi kartı limitinizi kontrol edin . Bunlarda herhangi bir problem yoksa anlık bir sistem hatası alıyorsunuz gibi geldi bana. Bir süre sonra tekrar ödeme yapmayı deneyin.

Bu sefer oldu mu? Ooo çok iyi o zaman bir nebze yardımcı olduysak ne mutlu bize . 😉

Bir Tüyo: Kredi kartınız için, alışveriş tutarınız kadar sanal kart limiti ve yeni bir kart numarası oluşturarak kart bilgilerinizi güvende tutabilirsiniz.

Grupanda iyi alışverişler diler. sevgi ve Grupanda ile kalın, arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize bizi tavsiye etmeyi unutmayın. 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here